Kornút Sivka Ohniváka

Obrázkové dielničky / Kornút Sivka Ohniváka

Na motívy knižky Tone Revajovej s názvom Rok Sivka Ohniváka vám prinášame tvorivú dielňu, na ktorej si vytvoríme kornút Sivka Ohniváka. Pre vás, našich malých čitateľov a výtvarníkov, ju pripravila Jaroslava Nováková.

Motivácia: Malá Anna sa veľmi túži naučiť čítať a chodiť už do naozajstnej školy. Musí si však ešte rok počkať v škôlke. Dlhý čas čakania na školu jej spríjemňuje v škôlke hojdací koník, ktorému dala meno Sivko Ohnivák a svojrázny kamarát Jožko Vrana. Občas ju sestrička Magdalénka, zoberie so sebou do školy. Po dievčatku, ktoré sa zmenilo na anjela zdedí šlabikár. Anna miluje písmenká a keď sa sama naučí čítať, dúfa, že ju konečne vezmú do naozajstnej školy. Ale 6 rokov má až v novembri a tak ju prísny pán učiteľ  zo školy zakaždým pošle späť domov. Pravidlá sú pravidlá! Ale... existujú aj výnimky. Aby sme spríjemnili Anne, alebo komukoľvek z nášho okolia čakanie na školu,  vyrobíme si pre neho špeciálny kornút, do ktorého si môže dať  svoje obľúbené sladkosti, cukríčky alebo iné srdcu milé drobnôstky. 

Potrebujeme

  • farebný papier,
  • biely kancelársky papier,
  • nožnice,
  • lepiacu / ozdobnú pásku,
  • čiernu fixu, 
  • ceruzku,
  • pečiatky,
  • nálepky,
  • akvarelové farby,
  • zošívačku na spisy.

Download

Maketa koník Sivko / Postup 1

Maketa Anjelik / Postup 1

Maketa hlavička Sivka / Postup 2

Maketa krídla / Postup 2

Postup:

Postup 1 / Obrázok 1
Stiahneme si šablónu a vytlačíme . Domaľujeme akvarelovými farbami a ľubovoľne dotvoríme pomocou pečiatok prípadne nálepiek.

Postup 2 / Obrázok 2
Potom si stiahneme ďalšie šablóny a obkreslíme ich na farebný výkres a napokon vystrihneme.

Postup 3 / Obrázok 3
Výkres z kroku jeden najskôr zrolujeme a vytvarujeme do podoby kornúta. Zalepíme lepiacou, alebo ozdobnou páskou.

Postup 4 / Obrázok 4
Zošívačkou na spisy upevníme na kornút koníkovi hlavičku. Odstrihneme si vhodné množstvo špagátu, tak aby sme mohli koníkovi uviazať uzdičku a zároveň vytvoriť aj vejúcu hustú hrivu. Zošívačkou na spisy upevníme špagát na miesto kde bude mať koník hrivu. Následne prestrihneme, tak aby sme špagát mohli rozpliesť a vznikli hustejšie pramienky.

Postup 5 / Obrázok 5
Lepiacou páskou na kornút prilepíme krídla. Vytvoríme ešte chvost zo špagátu. Odstrihneme si ľubovoľné množstvo špagátu, ktorý zviažeme ako metlu, pevne uviažeme a prilepíme z vnútra k najužšej časti kornúta, rozpletieme a prípadne učešeme.

Postup 6 / Obrázok 6
Kornút na hračky, cukríky a iné srdcu milé drobné poklady je hotový!

 

 

 

 

Newsletter
Detská knižnica