Divadielka

Video / Divadielka

O Smolíčkovi / Divadielko

Premiéra online prezentácie: 13.12.2021

Festival českej a slovenskej tvorby pre deti sa s vami lúči divadelným predstavením, ktoré vzniklo na motívy tvorby Karla Jaromíra Erbena. Poznáte klasickú rozprávku o tom, ako Jezinky chceli prekabátiť, upiecť a zjesť malého Smolíčka? V podaní Divadla Karrosa vám ho v online podobe prináša nezisková organizácia BONA FIDE. Prajeme príjemné sledovanie. Podujatie je realizované s finančnou podporou Mesta Piešťany.

Recept na leva / Divadielko

Premiéra online prezentácie: 19.4.2021

Ukážka z bábkového predstavenia Divadla Fí Recept na leva. Tvorcovia sa inšprovali rozprávkami Kristy Bendovej. Realizuje sa s finančnou podporou Fondu na podporu umenia.

O deviatich mesiačikoch / Divadielko

Premiéra online prezentácie: 19.4.2021

Divadelná dramatizácia na motívy knihy Taťjany Lehenovej Je Miška myška? Účinkuje Divadlo PIKI, Katarína Aulitisová. Pozrite si ukážku z bábkovej inscenácie!

Deň s rozprávkou Márie Ďuríčkovej - Veselé klbko / Divadielko

Premiéra online prezentácie: 23.3.2021

Dramatizácia na motívy knihy O Guľkovi Bombuľkovi. Podujatie sa koná v rámci projektu Deň s rozprávkou Márie Ďuríčkovej, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Tři zlaté vlasy děda Vševěda / Stolček, prestri sa / Čítanie, divadlo

Premiéra online prezentácie: 16.3.2021

Prezentácia kníh Karla Jaromíra Erbena a Boženy Němcovej spojená s divadelným predstavením Stolček, prestri sa. Účinkuje Nela Dušová z Teátra Neline. Podujatie je súčasťou projektu Keď čítanie je čtení XII. Realizuje sa s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – KULTMINOR.

Bol raz jeden strom... / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 16.12.2020

Alexandra Salmela je slovenská spisovateľka žijúca vo Fínsku. Deti poznajú jej knihu Mimi a Líza alebo Moja mama je žirafa. Na jeseň jej vyšla úplne nová knižka s dlhým názvom. Strom alebo košatý príbeh o strašne zlom Blöeglöekovi a o Princeznej, ktorá mala všetko. Divadlo Trieska (Lukáš Tandara a Mariana Bódyová) naštudovalo divadelnú inscenáciu Strom. Pozrite si našu online ukážku z tohto bábkového predstavenia.

Zvířatka a loupežníci / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 15.12.2020

Pozrite si našu online prezentáciu, v ktorej Vám bábkoherečky Krystyna Sklalická a Renata Kubišová zo spolku Loutky v nemocnici zahrajú bábkové predstavenie. Uvidíte zvieratká, o ktoré sa ich majitelia nestarali. Rozhodli sa preto od nich odísť a nájsť si nový domov. V lese stretli zbojníkov a potom ... Dozviete sa vo videu!

O zajíčkovi a lišce / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 10.12.2020

Spolok Loutky v nemocnici sa venuje práci na poli dramatoterapie. Už 15 rokov uľahčuje pobyt detí v nemocniciach a liečebniach v Českej republike. Využívajú bábky počas svojich návštev. Tie dokážu viac ako tabletky. Vykúzlia úsmev, zaženú smútok za domovom, pomôžu na chvíľku zabudnúť na bolesť a trápenie. Herci sa snažia prostredníctvom hier, pesničiek a divadielok pomôcť v procese uzdravovania. Pozrite si naše online bábkové predstavenie O zajíčkovi a lišče.

Bojím sa hovoriť / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 9.12.2020

Knihu Daj ma, mamička, do školy, vydalo vydavateľstvo Buvik pre prváčikov. Má im pomôcť s prvými písmenkami hravou formou. Divadlo TUŠ sa inšpirovalo textami a naskúšalo divadelné predstavenie pre malých a veľkých. Pozrite si našu online ukážku.

Balada o Haničke / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 7.12.2020

Samuel Czambel bol zberateľ ľudových rozprávok. Jednou z nich je aj Hanička bez rúk. Príbeh o sile lásky a pomoci druhým. Lukáš Tandara, člen Bratislavského bábkového divadla a zdravotný klaun, naskúšal inscenáciu, ktorá už potešila mnohých malých divákov. Pozrite si našu online ukážku z jeho bábkového predstavenia.

Budem ako Strakáč / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 27.11.2020

Daniel Rušar pracuje ako tréner sociálnych zručností, kouč a moderátor workshopov. Venuje sa aj téme, ako telo zvládne stres, introvertom, storytellingu a tvorivosti. Pre deti napísal knihu Vlk a tma o prekonávaní strachu z tmy a Kamzíkův velký skok o strate blízkeho človeka. V dnešnom online podujatí vám bábkoherec Lukáš Tandara zahrá úryvok z predstavenia, ktoré je inšpirované Rušarovou knihou Strakáč a Tíoni.

O troch prasiatkach / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 14.4.2020

Zuzku z divadielka ZuNeVa už poznáte, dnes Vám zahrá bábkové predstavenie O troch prasiatkach. Nebude chýbať ani vlk. No ak čakáte klasickú rozprávku, tej sa nedočkáte. Prasiatka vyšli z rozprávky a učia vlka, ako sa slušne správať.

Tajomstvo soľnej ruže / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 30.3.2020

Na motívy ľudovej rozprávky, ktorú zapísal Pavol Dobšinský, vzniklo divadelné predstavenie Tajomstvo soľnej ruže bábkového divadla Eja. Krásne kulisy im vytvoril slovenský ilustrátor Bystrík Vančo a drevené bábky bratia Ružičkový z Čiech. Milé deti, opona sa otvára a divadlo začína.

Ako sa čistí svet / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 26.3.2020

Viete, deti, na čo je modrý alebo žltý odpadkový kôš? Kamarátka Zuzka sa vyberie do farebného kráľovstva, aby to zistila. Naučí Vás, ako správne separovať odpad. Nie je to ťažké, pomôžu Vám pesničky, ktoré Vás naučí. Tak dávajte dobrý pozor, divadelné predstavenie práve začína.
Newsletter
Detská knižnica