Mestská knižnica mesta Piešťany

Mestská knižnica mesta Piešťany


Divadelné predstavenia

Zázračný oriešok / Zázračný oriešok 2010 / Divadelné predstavenia

HRACIA SKRINKA

Koprodukcia Bibiany a Katedry bábkarskej tvorby VŠMU je divadelným spracovaním epického príbehu nedávno vydanej knižky Jána Uličianskeho Štyria škriatkovia a víla. Rozpráva o kolobehu v prírode, ktorá má svoje nezmeniteľné zákony. Tie musia rešpektovať všetci, aj nespokojná víla Futura. Inscenácia inšpirovaná hudbou A. Vivaldiho pracuje s bábkami, maskami a tanečníkmi.

POM POM

Inscenácia na motívy populárnych rozprávok Istvána Csukása, ktoré majú aj svoju televíznu podobu. Pom Pom je strapaté čudo, ktoré sedí celý deň v parku a čaká na svoju kamarátku Babuľu. Spríjemňuje jej totiž cestu do školy. Každé ráno jej rozpráva rozprávky. K jeho najobľúbenejším patrí príbeh o Artúrovi Buchtovi - veľkom a obéznom vtákovi, ktorý miluje čokoládu. Vďaka svojej nadváhe však nemôže odletieť do Afriky. No i napriek tomu sa tam vyberie a na svojej ceste zažije napínavé dobrodružstvo. Babuľa aj Pom Pom budú samozrejme pri tom.

AKČANTYROK

Divadelné spracovanie knižky Roalda Dahla o strastiplnej ceste korytnačiek a ľudí k láske. Príbeh dvoch osamelých ľudí, ktorí žijú vedľa seba tak blízko a pritom tak ďaleko. Pán Hoppy tajne obdivuje slečnu Silverovú, ale ona má oči len pre svojho korytnačieho miláčika. Ako by mohol pán Hoppy súťažiť s takým súperom?! Vymyslí skvelý plán, ktorý si však vyžaduje trochu šikovnosti, veľa trpezlivosti a celú armádu korytnačiek. Našťastie pre všetkých, láska opäť zvíťazí! Ako v rozprávke.

ZLATÝ KOLOVRAT

Dramatizácia na motívy literárnych diel Karla Jaromíra Erbena a Boženy Němcovej. Príbeh 150 rokov starej Erbenovej balady vyrozprávaný podmanivým, zvukomalebným jazykom - češtinou, ktorá má čo povedať i dnešným ušiam. Neklasické spracovanie klasického literárneho útvaru, inšpirované knižnými predlohami oboch autorov. Poteší veľkých i malých, ktorí túžia počuť posolstvo dobra.

GUĽKO BOMBUĽKO

Veselé a nápadité príhody prešibaného nezbedníka Guľka Bombuľka a jeho kamarátov. Divadelné predstavenie vzniklo na základe známej rozprávky slovenskej spisovateľky Márie Ďuríčkovej. Veľké, nezištné priateľstvo Guľka Bombuľka so zvieratkami na dvore si podmaňuje tých najmenších už desiatky rokov.