Mestská knižnica mesta Piešťany

Mestská knižnica mesta Piešťany


Adela BANÁŠOVÁ (1980)

Foto: wikipedia.com

Moderátorka

Narodila sa v Bratislave, vyštudovala kulturológiu na Filozofickej fakulte UK. Jej kariéra sa začala ešte počas strednej školy, keď pracovala v Teleráne ako anketárka. Úspešne sa venovala aj modelingu - v roku 1996 sa dostala do celoslovenského finále prestížnej modelingovej súťaže Elite Model Look. V tom istom roku začala pracovať ako redaktorka Telerána Televízie Markíza.

Do povedomia verejnosti vstúpila moderovaním vo Fun rádiu, neskôr sa objavila v humoristickej relácii Sedem s.r.o. na Markíze. Prelomom v jej kariére bol projekt Slovensko hľadá Superstar na Markíze (tri série – spolu s Martinom Pycom Rauschom), neskôr moderovala aj tanečnú show Let's Dance na Markíze a Test národa 2006 spolu s českým moderátorom Daliborom Gondíkom. V TV Markíza uvádzala aj vlastnú talkshow, kde spovedala známe osobnosti.

V roku 2006 vydala spolu s kolegom - moderátorom z Fun rádia Matejom „Sajfom“ Cifrom – knižku Veci, o ktorých viete pomerne málo. V roku 2013 jej vo vydavateľstve Ikar vyšla kniha originálnych rozprávok s názvom Zabudnuté slovenské rozprávky, ktoré nedávno predstavila detským čitateľom aj v piešťanskej knižnici.

Späť