Mestská knižnica mesta Piešťany

Mestská knižnica mesta Piešťany


DIVADELNÉ PREDSTAVENIA

Janko Hraško
Interaktívne divadelné predstavenie odohrávajúce sa vo svete toho najmenšieho rozprávkového hrdinu. Detskí návštevníci v bábkovej inscenácii z miniatúrnej perspektívy Janka Hraška zistia, čo je dôležité na ceste za ozajstným šťastím. Ani rozprávkové postavičky to totiž občas nemajú v živote jednoduché a pri hľadaní si svojho miesta na svete musia prekonať množstvo prekážok. Janko Hraško v podaní študentov KBT DF VŠMU všetkým malým zvedavcom ukáže, ako na to.

21. mája o 9.30 h
Aupark Piešťany


Opice z našej police
Divadelné predstavenie na motívy obľúbenej detskej knihy Kristy Bendovej v podaní Bratislavského bábkového divadla. Čo sa stane na narodeninovej oslave mamy pri pohľade na vak plný oblečenia a hračiek z detstva jej synov? Zažite veselé dobrodružstvá bratov Ferka, Samka a Jožka a ich plyšových kamarátov v príbehu o sile fantázie, bratskej láske a rodinnej súdržnosti. Rozprávka pre všetkých, ktorí si spomínajú na svoje obľúbené hračky, i pre tých, ktorí s nimi prežívajú prvé dobrodružstvá.

21. mája o 10.30 h 
Dom umenia Piešťany


Lichožrouti se vracejí
Scénické čítanie z knihy Pavla Šruta a Galiny Miklínovej Lichožrouti v podaní protagonistov súboru Listování.

Originálny príbeh z pera Pavla Šruta doplnený ilustráciami Galiny Miklínovej o záhadných postavičkách živiacich sa ponožkami získal v Čechách ocenenia Zlatá stuha 2008, Kniha pre deti a mládež 2009 a Kniha desaťročia. Námetom je večná téma stratených ponožiek, s ktorou sa bojuje takmer každá domácnosť. Nenávratne zatúlaná druhá časť páru skončila podľa tvorcov knihy celkom určite ako potrava neobyčajných bytostí – Lichožroutov. V českom jazyku doposiaľ vyšli 3 diely lichožrútskych dobrodružstiev Lichožrouti, Lichožrouti se vracejí a Lichožrouti navždy. Posledný z nich sa krátko po vydaní stal v Čechách najpredávanejšou knihou mesiaca.

21. mája o 13.30 h
Mestská knižnica, Školská 19 


Jasietka
Divadelná inscenácia na motívy rovnomennej knihy Márie Ďuríčkovej. Príbeh, napísaný Jozefom Mokošom, ponúka humorný pohľad do rozprávkovej krajiny o hľadaní, dospievaní, o živote našom, aj tom rozprávkovom. Účinkujú študenti KBT DF VŠMU.

21. mája o 20.00 h 
Elektrárňa Piešťany, Staničná 51


Palculienka a Janko Hraško
Interaktívne divadelné predstavenie o dvoch najmenších hrdinoch na svete. Inscenácia, v ktorej nás hlavné postavy oboch príbehov zavedú do svojho zmenšeného sveta nám priblíži to, čo je zdanlivo našim očiam neviditeľné a zároveň nastaví zrkadlo nášmu skutočnému veľkému svetu. Dramatizácia v podaní študentov KBT DF VŠMU.

22. mája o 9.30 h
Elektrárňa Piešťany, Staničná 51


Leonardo ,kocúr z ulice
Hudobno – tanečné predstavenie o kocúrovi Leonardovi a jeho pánovi Vincovi na motívy knihy Jána Uličianskeho o tom, aký môže byť život s kocúrom pod jednou strechou občas ťažký, ale aj veselý, no žiadnom prípade nie nudný. Účinkujú študenti KBT DF VŠMU.

22. mája o 13.00 h
Kultúrny dom CVČ Drahovce 


Hlbokomorské rozprávky
Stretnutie so spisovateľkou Monikou Kompaníkovou a rozhlasovými tvorcami spojená s počúvaním rozprávky. Prezentáciu doplní originálna dramatizácia tejto pozoruhodnej knižky o vodných živočíchoch a ich priateľstve. Vystupujú herečky Babora Zamišková a Saša Štefková. Kniha Hlbokomorské rozprávky vyšla vo vydavateľstve Artforum a bola ocenená v súťaži organizovanej Bibianou, Medzinárodným domom umenia pre deti ako Najkrajšia kniha jari a leta 2013. 

23. mája 9.30 h
ZŠ Krakovany