obrázok

Deti si tábor užili naplno

Dátum: 24. 08. 2020 Autor: Mestská knižnica mesta Piešťany
Od 3. do 7. augusta 2020 prebiehal v našej knižnici prvý integrovaný tábor Kreatívna knižnica. Zúčastnilo sa na ňom 20 detí vo veku od 6 do 13 rokov. Pripravili sme pre ne bohatý program - besedy so spisovateľmi, workshopy s ilustrátormi, bábkové divadielka, literárnu prechádzku, piknik, tanečný workshop, súťaže a hry. Deti prežili čas zábavy, ale aj chvíle plné cenných informácií, ktoré im rozšírili obzory. Knižnica sa pre nich stala miestom, z ktorého sa im nechcelo odísť a do ktorého sa radi vracali. Viacerí z účastníkov tábora sa stali našimi novými čitateľmi a denne si odnášali nielen bohaté zážitky, ale aj knižky na čítanie. Počas piatich dní sme s nimi zažili mnohé dobrodružstvá a už teraz sa tešíme na ďalšie ročníky. Tábor sa konal v spolupráci s mestom Piešťany a za finančnej podpory Fondu na podporu umenia a Meet&Eat - Floreát Ideapark Piešťany.

Po ukončení tábora Kreatívna knižnica nám prišli krásne reakcie rodičov zúčastnených detí. Niektoré z nich sme pre Vás vybrali:

„Boli sme nadšení! Práve sedíme v obývačke a Anemary tvorí jednorožca. Odkedy skončil tábor len tvorí, píše a ilustruje knihy, musíme čítať... Je to nádhera. Boli sme nadovšetko spokojní.“

„Deťom sa veľmi páčilo, hlavne divadielka a stretnutia so spisovateľmi. Samozrejme, mali radosť aj z výletu v parku a z pikniku. Veľkú vďaku posielame pani riaditeľke za zorganizovanie tábora v knižnici a animátorom za trpezlivosť. Bolo nám tam super, škoda, že to tak rýchlo utieklo. Už sa tešíme na ďalší tábor v knižnici."
Newsletter
Detská knižnica