obrázok

Grape Festival 2016

Dátum: 15. 08. 2016 Autor: Eva Jančinová
Multižánrový hudobný Grape Festival, ktorý sa od roku 2010 koná každoročne v polovici augusta na piešťanskom letisku, sa počas relatívne pár rokov svojej existencie veľmi rýchlo zaradil medzi špičku na slovenskej festivalovej scéne. Počas víkendu 12. – 13. augusta 2016 sa festival konal už po siedmy krát a organizátorom všetko vyšlo na výbornú. Prialo im aj počasie, ktoré bolo po predčasne ukončenom predchádzajúcom ročníku priam požehnaním. O veľkej popularite Grape Festivalu svedčí aj fakt, že podujatie bolo už v predstihu opäť úplne vypredané.

Desať tisíc návštevníkov si počas dvoch víkendových dní užili nielen tony skvelej hudby, ale aj množstvo sprievodných atrakcií a stánkov s rôznymi zaujímavosťami. Na line-upe 7. ročníka festivalu nechýbali hviezdy svetových mien, k akým nepochybne patria britskí Bloc Party, Dánka MØ, belgický drumm&bass producent Netsky, nemecká
trojica Milky Chance, drumm&bassová dvojica z Viedne Camo & Krooked, hypnotickí Rakúšania HVOB, predstaviteľ nemeckej elektronickej scény Jan Blomqvist & Band, tajomná poľská elektropopová kapela Bokka, kanadský producent Kaytranada, francúzske hudobné tornádo miešajúce blues s hip-hopom Scarecrow, austrálsky street performer Dub FX, dance-punková kapela !!! z Kalifornie, legenda elektronickej scény Crystal Castles z Kanady, jedna z najväčších hviezd na súčasnej belgickej hudobnej scéne Oscar and the Wolf a mnohí ďalší. Domácu scénu reprezentovali Chiki Liki Tu-A, Billy Barman, Jimmy Pé, Max Bazowski, Bulp, Fresh Out Of The Buss, Diego, Haf & Beyuz, FVLCRVM, Longital a ďalší.

Špecialitou Grape Festivalu je aj nepísaný dress code, ktorému tentokrát dominovala biela farba. Niektorí návštevníci to poňali naozaj svedomito, a tak sa bolo aj po módnej stránke na čo pozerať. Festival sa do Piešťan vráti opäť o rok a už teraz sa možno tešiť na ďalšie novinky, ktoré určite prinesie.
Newsletter
Detská knižnica