Debaty o čítaní

Video / Debaty o čítaní
Kniha zohráva veľkú úlohu v živote každého z nás. Viete si predstaviť život bez knihy? Má za úlohu rozvíjať našu fantáziu, pomáha nám rozširovať slovnú zásobu a núti nás zamyslieť sa. Ponúka nám rady do života. V knihe mame priateľa a učiteľa zároveň. Ako vnímajú čítanie známe osobnosti? S touto otázkou sme ich oslovili na podujatiach piešťanskej knižnice. Pozrite si naše videá!

Rozhovor s Andreou Bučko / Debaty o čítaní

Premiéra online prezentácie: 21.12.2021

Hudobníčka a speváčka Andrea Bučko nás navštívila pri príležitosti účinkovania na našej obľúbenej literárnej kaviarni s názvom Knihotúlanie. V rozhovore s režisérkou Adrianou Totikovou nám porozprávala o vzťahu k čítaniu, o nachádzaní inšpirácie v literatúre a odporučila nám poetický knižný tip. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Zaži knihu.

Rozhovor so Štefanom Bučkom / Debaty o čítaní

Premiéra online prezentácie: 16.12.2021

Herca a recitátora Štefana Bučka sme vyspovedali pri príležitosti 100. výročia úmrtia Pavla Országha Hviezdoslava. Porozpráva nám o vplyve Hviezdoslavovej tvorby na súčasných mladých ľudí, o jeho postoji k vojne aj o svojich osobných pocitoch pri interpretácii Hviezdoslavových diel. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Zaži knihu.

Knižné príbehy Braňa Jobusa / Debaty o čítaní

Premiéra online prezentácie: 29.10.2021

Branislav Jobus je veľmi vtipný a plodný autor, na konte má už 20 detských kníh. Jeho tvorbu v našej knižnici prezentujeme formou výstavy ilustrácií renomovaných ilustrátorov, ktorí rôznymi technikami hravo doplnili texty tohto obľúbeného spisovateľa a hudobníka. Výstava nesie názov Jobusovky, pre verejnosť je dostupná do 20. novembra 2021. Pri tejto príležitosti k nám zavítal aj samotný autor. V krátkom online vstupe Vám prezradí, čo sa v jeho spisovateľskom živote chystá. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Zaži knihu.

Veselo si čítame / Debaty o čítaní

Premiéra online prezentácie: 1.7.2021

Významné osobnosti čítajú zo svojich obľúbených rozprávkových kníh.

Rozhovor s Vladimírom Králom / Debaty o čítaní

Premiéra online prezentácie: 8.6.2021

V rámci projektu Debaty o čítaní rozhovor s ilustrátorom, výtvarníkom a grafikom Vladimírom Králom. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu Zaži knihu.

Šarkan Kyber Šikana na zbernom dvore / Debaty o čítaní

Premiéra online prezentácie: 25.4.2021

V rámci výstavy Filipa Horníka Temperová ilustrácia sme sa porozprávali s Braňom Jobusom o ich spolupráci na knihách pre deti. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu Zaži knihu.

Rozhovor s Katarínou Aulitisovou / Debaty o čítaní

Premiéra online prezentácie: 14.4.2021

V rámci projektu Debaty o čítaní rozhovor s bábkoherečkou a režisérkou Katarínou Aulitisovou.
Ilustrátorka a výtvarníčka Lucia Žatkuliaková nám predstaví svoju výstavu a prezradí, čo si najviac všímala ako dieťa pri rozprávkach.
Spisovateľka a tlmočníčka Lucia Chrenko nám predstaví svoju netradičnú kuchársku knihu a prezradí svoju obľúbenú rozprávku.
Spisovateľ Dušan Dušek nám porozprával o svojom vzťahu k Piešťanom, ktorý skryl aj do svojich knižiek.
Redaktorka Mária Števková a vydavateľka Milica Matejková Vám porozprávajú o svojej obľúbenej knižke z detstva a novinkách vydavateľstva Buvik.
Moderátorka Adela Banášová Vám priblíži svoj vzťahu ku knihám a detskému divákovi.
Herečka a hudobníčka Zuzana Haasová prezradí svoj vzťah k Piešťanom a predstaví Vám knihu Cirkus Romána.
Spisovateľka Mária Demitrová uvedie svoje knihy pre deti Príbehy z Trdelníkova a Veterníkova, ktoré máme aj u nás v knižnici.
Herečka Zuzana Kronerová porozpráva o knižke Rozprávočka moja.
Spisovateľka Petra Nagyová Džerengová má veľmi rada Piešťany a čítanie. Povie Vám o tom vo videu.
Hudobník a spisovateľ Braňo Jobus vyrozpráva príbehy z Piešťan a zo svojich kníh.
Newsletter
Detská knižnica