Veľká vlaková lúpež

Dátum oznamu: 15. 06. 2022

Titul: Veľká vlaková lúpež
Autor: Crichton Michael
Vydavateľ: Lindeni, 2021
Knižný tip: detektívka

Michael Crichton dokazuje, že je brilantným autorom napínavých dobrodružných príbehov, ktoré čitateľov zaujmú nevídanými dejovými zvratmi a neostáva im iná možnosť, len jeho knihy zhltnúť na jeden dych. Podľa románu v roku 1978 nakrútili rovnomenný film v hlavnej úlohe so Seanom Connerym a Donaldom Sutherlandom.

Upršaný Londýn polovice 19. storočia. Kým jedni sa kúpu v okázalom bohatstve, iní sa plahočia v odpudzujúcej špine a biede. Medzi obidvoma extrémami sa s dokonalou ľahkosťou pohybuje tajuplný džentlmen. Bohatý, príjemný a vynachádzavý tridsiatnik Edward Pierce si berie na mušku tých, čo netrú núdzu, spriadajúc pritom zločin storočia.

Komu by čo i len napadlo, že džentlmen z lepšej spoločnosti môže zosnovať takú trúfalú lúpež? Kto by dokázal odhadnúť následky tohto priam neuveriteľného činu vo vlaku ťahanom parnou lokomotívou? 

Tento napínavý a majstrovsky vyrozprávaný príbeh založený na faktoch, rovnako pútavých ako samotná legenda, je výbušnejší než dynamit, ktorý v tej dobe ešte len čakal na svoje objavenie. Kniha je voľne inšpirovaná skutočnými udalosťami z roku 1855, kedy  pri lúpeži ukradli z vlaku smerujúceho z Londýna do Folkestonu vyše sto kilogramov zlata.

Kúpu knihy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

  

 

CHCEM SI POŽIČAŤ

 

 

 

 
Newsletter
Detská knižnica