Poďme objavovať Slovensko

V dňoch 18. októbra 2018 – 31. januára 2019 sa návštevníci našej knižnice mali možnosť zoznámiť s tvorbou výtvarníčky a ilustrátorky Márie Nerádovej a to prostredníctvom výstavy s názvom Poďme objavovať Slovensko. Tá pozostávala z veľkoplošných ilustrácií, ich detailov a ručne písaného textu z jej rovnomennej autorskej knižky. Spoločne s prasiatkom Oliverom, hlavnou postavou knižky, mohli cestovať po vybraných mestách, pamätihodnostiach či prírodných lokalitách a písať si spolu s ním cestovateľský denník. Navštívili Bratislavu, balónom preleteli ponad Tatry do Banskej Štiavnice a Banského múzea, v Martine sa poprechádzali po Múzeu slovenskej dediny, z rebríka spoznávali krásy Slovenského raja, posedeli si pri Liptovskej Mare, navštívili jaskyňu či Spišský hrad a oddýchli si v piešťanských kúpeľoch v termálnej vode, pri vodoliečbe či masáži. V rámci výstavy sme realizovali množstvo sprievodných podujatí: dramatizovaných čítaní, divadelných predstavení, literárno-výtvarných dielní a komentovaných prehliadok výstavy, na ktorých sa deti materských i základných škôl naučili nové zaujímavosti o našej krajine.

Na výtvarno-priestorovom riešení výstavy, koncipovanej ako cestovateľský denník, po technickej a ilustrátorskej stránke spolupracovali Mária Nerádová, Kristína HrončekováĎuro Balogh. Na realizácii výstavy sa podieľali Juraj Žilinčár, Martin Žilinčár.

Výstava bola súčasťou projektu Keď čítanie je čtení XI, ktorý sa realizoval s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – KULTMINOR.

Newsletter
Detská knižnica