Knihovny známé i neznáme

Od augusta prebieha v našej knižnici IX. ročník projektu Keď čítanie je čtení. Jedným z jeho zaujímavých podujatí bude aj prezentácia dokumentárneho seriálu archivára Petra Kotyka a režiséra Bedřicha Ludvíka KNIHOVNY ZNÁMÉ I NEZNÁMÉ.

Ide o predstavenie knižníc zaujímavých osobností, unikátnych  kníh a unikátnych venovaní v nich formou projekcie.

V prvom dokumente „Franz Kafka a listy přítelkyni“ sa dozvieme o zabudnutom vzťahu jedného z najvýznamnejších prozaikov svetovej literatúry 20. storočia k jeho priateľke Julii Wohryzkovej, po ktorom  zostali len zálepky potrubnej pošty.

V druhom dokumente  „Knihovna Jaroslava Seiferta“ Jana Seifertová, dcéra nositeľa Nobelovej ceny za literatúru, porozpráva o knižnici svojho otca.

Pozývame vás na projekciu uvedených filmov so sprievodným slovom Bedřicha Ludvíka do našej knižnice v piatok 22. septembra 2017 o 10.00 h.