Rozhovory

Video / Rozhovory

Rozhovor s Petrom Gálom

Premiéra online prezentácie: 1.2.2022

Podľa čoho si vyberáte knihy v knižnici či kníhkupectve? Iste vás často zaujme práve obálka. O jej vzhľad ale i dizajn celej knihy sa často stará grafický dizajnér Peter Gála. V online rozhovore vám prezradí, na čo sa pri dizajne knihy zameriava, či rád experimentuje i na čom aktuálne pracuje. Uvidíte tiež ukážky z jeho tvorby. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Zaži knihu.

Rozhovor s Martou Matus / Rozhovor

Premiéra online prezentácie: 28.12.2021

Marta Matus je mladá talentovaná ilustrátorka a autorka knihy Etiketa. Pravidlá slušného správania. Ilustrácie z tejto knižky sú aj v decembri 2021 vystavené v našej knižnici. Sama ilustrátorka vám porozpráva, o čom knižka je, akú techniku v nej použila a čo jej pomohlo v rozhodovaní, či sa stane ilustrátorkou. Výstava a jej sprievodné podujatia sú realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín - KULTMINOR.

Na výlete do vesmíru s Máriou Slovákovou / Rozhovor

Premiéra online prezentácie: 7.12.2021

K vytvoreniu ilustrácií je možné použiť všeličo. Stačí len zapojiť fantáziu. O technike, ktorú pri svojich úplne prvých ilustráciách použila výtvarníčka Mária Slováková, sa dozviete v krátkom rozhovore v rámci výstavy Jobusovky. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Zaži knihu.

Rozhovor s Vladimírom Králom

Premiéra online prezentácie: 2.12.2021

Vladimír Král je ilustrátor a výtvarník, s ktorým naša knižnica často a rada spolupracuje. V rozhovore pri príležitosti výstavy jeho ilustrácií vám porozpráva o spolupráci s vydavateľstvom Buvik, o jeho tvorivom procese a ilustračných snoch. Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín - KULTMINOR.

Rozhovor s Máriou Števkovou

Premiéra online prezentácie: 25.11.2021

Kto by nepoznal vydavateľstvo Buvik? Knihy, ktoré vydáva, sprevádzajú deti svetom rozprávok už 30 rokov. Patria k nim aj obojstranné knižky s príbehmi, ktoré ilustroval známy slovenský ilustrátor Vladimír Král. Práve ilustrácie z týchto knižiek si v našej knižnici môžete pozrieť do konca roka 2021. A na čo ďalšie z dielne Buvik sa môžeme tešiť v najbližšej budúcnosti? To vám v rámci výstavy prezradí šéfredaktorka Mária Števková. Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín - KULTMINOR.

Rozhovor s Idou Hledíkovou

Premiéra online prezentácie: 12.7.2021

V rámci výstavy s názvom Dnes vám hráme v zlatom ráme prezentujeme aj práce študentov Katedry bábkarskej tvorby Divadelnej fakulty Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Rozhovor nám poskytla jej vedúca profesorka Idka Hledíková.

Rozhovor s Martinou Piatkovou

Premiéra online prezentácie: 12.7.2021

V rámci výstavy s názvom Adventura sme vyspovedali jednu z autoriek výtvarníčku, drotárku a bábkarskú scénografku Martinu Piatkovú. Výstava je realizovaná s finančnou podporou Fondu na podporu umenia a môžete si ju pozrieť do 17. septembra 2021.

Rozhovor s Martinou Fintorovou

Premiéra online prezentácie: 8.7.2021

V rámci výstavy s názvom Adventura sme vyspovedali jednu z autoriek výtvarníčku a bábkarskú scénografku Martinu Fintorovú. Výstava je realizovaná s finančnou podporou Fondu na podporu umenia a môžete si ju pozrieť do 17. septembra 2021.

Rozhovor s Norou Gill

Premiéra online prezentácie: 29.6.2021

V rámci výstavy s názvom Poďme objavovať Česko a Slovensko sme vyspovedali riaditeľku slovenskej pobočky CzechTourism Noru Gill. Výstava je realizovaná s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – KULTMINOR a môžete si ju pozrieť do 17. septembra 2021.

Rozhovor s Petrom Jančovičom

Premiéra online prezentácie: 28.6.2021

V rámci výstavy s názvom Poďme objavovať Česko a Slovensko sme vyspovedali primátora mesta Piešťany Petra Jančoviča. Výstava je realizovaná s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – KULTMINOR a môžete si ju pozrieť do 17. septembra 2021.

Rozhovor s Tomášom Tuhým

Premiéra online prezentácie: 28.6.2021

V rámci výstavy s názvom Poďme objavovať Česko a Slovensko sme vyspovedali veľvyslanca Českej republiky na Slovensku Tomáša Tuhého. Ten ju slávnostne otvoril. Výstava je realizovaná s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – KULTMINOR a môžete si ju pozrieť do 17. septembra 2021.

Rozhovor s Luciou Hurajovou

Premiéra online prezentácie: 25.6.2021

V rámci výstavy s názvom Poďme objavovať Česko a Slovensko sme vyspovedali televíznu a filmovú herečku Luciu Hurajovú. Výstava je realizovaná s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – KULTMINOR a môžete si ju pozrieť do 12. septembra 2021.
Newsletter
Detská knižnica