09.11.2017

Knižná udalosť roka sa blíži

Od 9. do 12. novembra 2017 sa v bratislavskej Inchebe uskutoční v poradí už 25. knižný veľtrh Bibliotéka. Pre návštevníkov sú pripravené prezentácie vydavateľstiev, ale aj mnoho sprievodných programov pre deti a dospelých venovaných knihám a čítaniu, ako sú stretnutia s obľúbenými autormi, autogramiády, krsty kníh, dramatizované čítanie i tvorivé dielne.  Bibliotéku dopĺňa výstava vzdelávania a didaktickej techniky Pedagogika zameraná na prezentáciu učebníc, vzdelávacích softvérov a školských pomôcok.

Aj Mestská knižnica mesta Piešťany sa podieľala na príprave niektorých podujatí Bibliotéky 2017. Tie sa uskutočnia v programovom centre nazvanom Deti sú naše knihy.  Počas trvania veľtrhu je v centre inštalovaná výstava ocenených detských ilustrácií celoslovenskej výtvarnej súťaže pri príležitosti 80. výročia narodenia spisovateľa Tomáša Janovica – Všetko najlepšie, pán Janovic! V sobotu 11. novembra 2017 o 13.00 h to bude činoherno-bábková inscenácia Židovské príbehy. Na nedeľu 12. novembra 2017 o 10.00 h je v programe zaradená bábková inscenácia divadla TUŠ – Analfabeta Negramotná.