O tom, ako sa plnia sny

Nielen pre malých futbalistov je určená kniha Pridaj, Carlos! Príbeh je jednoduchý: Jedenásťročný Carlos Alvaréz pochádza z chudobnej juhoamerickej krajiny, kde pre chlapcov znamená futbal všetko. Každý deň ho hráva s kamarátmi na pláži. Raz zachráni majiteľa veľkého futbalového klubu FC Modré gepardy a ten mu ponúkne miesto vo svojej futbalovej akadémii. Carlosovi sa úplne zmení život. Hráči z tímu ho neprijmú s otvorenou náručou, stretne sa s výsmechom aj so šikanou. Blížia sa majstrovstvá sveta. Podarí sa mu presvedčiť trénera o svojich hráčskych aj ľudských kvalitách? Splní sa mu jeho veľký sen?

Odpoveď sa dozvieme od samotného autora knihy Prihraj, Carlos!. Privítame ho v Mestskej knižnici v Piešťanoch vo štvrtok 16. marca 2017 o 10.00 h.  Túto knižku Júliusa Belana sme do našej knižnice zakúpili vďaka finančnému príspevku z Fondu na podporu umenia.