Pozdravujem vás na zlaté jabĺčko...

Takýmto vrúcnym pozdravom nás obdarila pani spisovateľka Mária Ďuríčková v roku 1996. Navštívila nás mnohokrát. Vždy sme sa z jej prítomnosti tešili a dôvod na veľkú radosť máme aj teraz -  už v pondelok, 24. júna 2019  sa k nám vráti v podobe výstavy ilustrácií z jej rozprávkových a povesťových knižiek s názvom Biela kňažná Mária Ďuríčková. Tá je jedným z najdôležitejších a najvýznamnejších podujatí festivalu detskej literatúry s názvom Zlatá priadka Mária Ďuríčková, nad ktorým prevzala záštitu ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková a predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. Hlavný partner festivalu je Fond na podporu umenia. Partneri festivalu: BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti v Bratislave, Literárne informačné centrum, časopis Slniečko, Vydavateľstvá Buvik, SPN – Mladé letá, Ikar, Vydavateľstvo Matice slovenskej, Slovenské centrum dizajnu, CELÉ SLOVENSKO ČÍTA DEŤOM, o.z., OSMIJANKO n.o. a mediálnym partnerom je Literárny týždenník.