05. 01. 2017

Pozvánka na výstavu do TOTO! je galéria

Bratislavská výstavná sieň TOTO! je galéria sa zameriava na prezentáciu knižných ilustrácií. Od 11. januára do 12. februára 2017 tu bude inštalovaná výstava originálov ilustrácií slovinskej výtvarníčky Suzi BRICELJ s názvom Z ĎALEKEJ KRAJINY.

Suzi Bricelj (1971) je absolventkou Akadémie výtvarných umení v Ljubljane. Neskôr študovala aj v Bratislave - v ateliéri prof. Ľubomíra Longauera. Ilustrovala množstvo kníh pre deti a mládež, napr. Malý Klaus, Veľký Klaus a ich príbehy (2009), Sliepočka Emília (2009), O kráľovi, ktorý nemal rád upratovanie (2008), Veľkí rozprávkari a ich najlepšie príbehy (2001), Zlato kráľa Matyáša (1999). Získala niekoľko ocenení, napríklad Cenu Levstik alebo Cenu nakladateľstva Book.

Súčasťou bratislavskej výstavy Suzi Bricelj bude vo štvrtok 12. 1. 2017 o 18.00 h aj diskusia s autorkou o ilustrácii v Slovinsku a na Slovensku a výstava detského časopisu Ciciban S jej ilustráciami sa v tomto ročníku stretnú aj čitatelia slovenského detského časopisu Slniečko.

TOTO! je galéria, Moskovská ul. 29 v Bratislave