Stretnutie so Stanislavom Motlom

Bývalý reportér v niekoľkých vojenských konfliktoch, novinár, pedagóg a spisovateľ Stanislav Motl sa preslávil svojimi historickými knihami, a to najmä z obdobia druhej svetovej vojny. Bol reportérom TV Nova, neskôr redaktorom v Českom rozhlase.

Pred desiatimi rokmi vydal knihu Kam zmizel zlatý poklad republiky s podtitulom "O tom, jak jsme museli spojencům platit zlatem za to, že naši vojáci mohli po jejich boku umírat ve válce proti Hitlerovi." Kniha pútavým spôsobom popisuje dramatické pátranie o osudoch zlatého československého pokladu. Určite pútavé bude aj rozprávanie samotného Stanislava Motla, ktorého dnes privítame v priestoroch Piešťanského informačného centra o 17.00 h. Podujatie pripravila Mestská knižnica Piešťany v spolupráci s Českým spolkom v Trnavskom regióne - miestny klub Piešťany.

Prezentácia tvorby českého publicistu, reportéra a spisovateľa Stanislava Motla sa uskutoční 10. mája 2017 o 17.00 h v PIC na Pribinovej ulici v Piešťanoch.