Tvorcom ceny Zázračný oriešok 2018 je Katarína Ilkovičová

Súčasťou festivalu Zázračný oriešok je súťaž rozhlasových rozprávok v troch kategóriách – rozhlasové monologické rozprávky, rozhlasové rozprávkové hry a rozprávkové hry. Cena je vecná vo forme umeleckého diela. Na každý ročník festivalu tvorí túto cenu iný výtvarník. Autorkou hlavnej ceny a cien pre víťazov X. ročníka Zázračného orieška je významná slovenská ilustrátorka Katarína Ilkovičová.

Katarína Ilkovičová ilustrovala už množstvo kníh. Najradšej  má veselé rozprávky. Preto v jej bibliografii nechýbajú také tituly, ako sú napríklad knižky Keď sa pes smeje, Babka na rebríku, Ježkovy voči, Večera u kráľa, Panenka Bára a mnoho ďalších. S tvorbou Kataríny Ilkovičovej sa budeme môcť podrobnejšie oboznámiť na viacerých festivalových podujatiach. V priestoroch Mestskej knižnice bude v utorok 22. 5. o 13.30 h slávnostne otvorená jej autorská výstava Čaroles, ktorá prostredníctvom priestorovej koláže predstaví výber z jej ilustrátorskej tvorby.

Okrem toho sa s touto autorkou budeme môcť osobne stretnúť  aj na viacerých workshopoch.