Zomrel fotograf Anton Páldy...

Mnohých z nás nepríjemne prekvapila správa o náhlom úmrtí Antona Páldyho. Tony, ako sa nechal oslovovať, bol neodmysliteľnou súčasťou kultúrneho života v Piešťanoch, nielen ako pravidelný návštevník vernisáží, koncertov či výstav, ale predovšetkým ako fotograf. Jeho objektív zachytával každodenné situácie, život, ľudí, momenty, ktoré bežný smrteľník tak nevníma. Fotil pre ČTK, rôzne denníky, pre piešťanské kúpele a neskôr ako fotograf na voľnej nohe. V minulosti bol pravidelným prispievateľom fotografií do časopisu Revue Piešťany. Jeho tvorbu sme neraz mohli obdivovať na viacerých autorských výstavách. Z tých posledných spomenieme napríklad "London na vlastnej koži" v roku 2009. Za fotografie získal viacero ocenení.

Fotoaparát striedal s filmovou kamerou a aj v tom bol úspešný. Jeho film Zrkadlenie na Lodenici získal cenu primátora na filmovej prehliadke Eurotour.

Tony Páldy zomrel vo veku 65 rokov. Zostali po ňom spomienky vo forme jeho fotografií.

Česť jeho pamiatke!