obrázok

Tradičné umelecké remeslá 2015

Dátum: 25. 05. 2015 Autor: Eva Jančinová
Občianske združenie Tradičné ľudové umelecké remeslá v spolupráci so Slovenskými liečebnými kúpeľmi Piešťany pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR usporiadali v dňoch 22. – 24. mája 2015 v poradí už siedmy ročník medzinárodného festivalu ľudových remesiel - Tradičné umelecké remeslá. Areál Kúpeľného ostrova sa tak na tri dni stal dejiskom pestrej prehliadky tvorivosti remeselníkov z rôznych končín Európy.

Organizátori opäť pripravili zaujímavý program a davy návštevníkov neodradilo ani nepriaznivé daždivé počasie, ktoré sprevádzalo prvé dni podujatia. Svoju zručnosť im predvádzalo až 170 remeselníkov zo Slovenska, Čiech, Maďarska, Poľska, Ukrajiny, Srbska a Slovinska. Zastúpených bolo štyridsať druhov remesiel – okrem výtvorov kováčov, rezbárov, drotárov, košikárov či keramikárov prezentovali remeselníci i zdobenie hodvábu, ľanové odevy, šperky, čipky, vlnené a prútené produkty, píšťale a fujary. Maškrtníci mohli ochutnať tradičné medovníky či jedinečné valašské frgále v rôznych variantoch - slivkový, orieškový, hruškový, tvarohový, makový a čučoriedkový.

Okrem množstva stánkov a ukážok remesiel bol pripravený i bohatý kultúrny program. Festival otvoril folklórny súbor Kolovrátok z Drahoviec svojim vystúpením v hudobnom pavilóne Harmony, nechýbala ani cimbalová muzika z Moravy, Stražanovo bábkové divadlo a ďalšie zaujímavosti. Návštevníci mali možnosť otestovať svoje zručnosti a v rámci tvorivých dielní si vlastnoručne zhotoviť rôzne výrobky.
Newsletter
Detská knižnica