obrázok

Lodenica 2016

Dátum: 30. 08. 2016 Autor: Eva Jančinová
Záver letnej festivalovej sezóny v Piešťanoch patrí už tradične festivalu Lodenica. 18. ročník tohto kultového festivalu sa konal v areáli Campingu Lodenica počas predĺženého víkendu 25. – 27. augusta 2016 a organizátorom sa opäť podarilo zostaviť silný line-up a pritiahnuť do mesta Piešťany hviezdy svetového formátu.

Hneď v prvý deň festivalu si mohli návštevníci užiť množstvo skvelých koncertov. Festival odštartovalo vystúpenie country kapely Neznámi, po ktorých vystúpili Nový Rownák, Devítka a Malina Brothers. Večer patril jednej z najvýraznejších postáv na česko-slovenskej folkovej scéne, Pavlovi Žalmanovi Lohonkovi, ktorý tu s publikom oslávil svoju 70-ku. Na hlavnom pódiu nemohla chýbať ani stálica súčasnej slovenskej populárnej scény Desmod.

Hviezdami piatkového večera bola predovšetkým švédska legenda Middle of the Road, ktorá na Slovensku vystúpila po štyridsiatich rokoch a odpálila svoje najväčšie hity, kapela Čechomor, ktorá doteraz nevynechala ani jeden ročník festivalu Lodenica, či domáci IMT Smile.

Jedným z hlavných lákadiel tohto ročníka Lodenice bol určite legendárny balkánsky hudobník a režisér Emir Kusturica a jeho The No Smoking Orchestra, ktorí predviedli fantastickú show plnú energie. Počas dvojhodinového koncertu medzi mnohými hitmi zazneli aj skladby z jeho filmov Underground alebo Čierna mačka, biely kocúr a predstavil aj ochutnávku z jeho nového filmu, v ktorom hrá Monica Belluci. Na hlavnej scéne vystúpil aj obľúbený český pesničkár František Nedvěd a kapela Tiebreak, Bukasový masív, Allan Mikušek, Kamelot či Cop.

18. ročníku festivalu Lodenica konečne prialo aj počasie a návštevníci si mohli popri hudbe, občerstvení a ďalších sprievodných atrakciách užiť pravú letnú pohodu plnú slnka.

Súvisiace akcie

Súvisiace osobnosti

Newsletter
Detská knižnica