obrázok

Športové dni 2017

Dátum: 02. 08. 2017 Autor: Kristína Jánošková
Posledná júlová sobota patrila v Piešťanoch športovému dňu. Organizátori si pre návštevníkov pripravili niekoľko zaujímavých športových podujatí, nechýbal ani detský a hudobný program. Počas dňa sa uskutočnili Jumping Open Air Party, We run Piešťany, Ruka v ruke, Tour de Sĺňava, Majstrovstvá Európy v basketbale a mnoho ďalších.

V priestoroch pri Dome Umenia ráno odštartovala Jumping Open Air Párty. O zábavu a poriadne cvičenie sa postaral tím inštruktorov a inštruktoriek v podaní Sju Fitness a hostí. Medzi nimi sa predstavili Ondro Brunčák, Milan Gejdoš, Maťa Martina Matúšová, Angelika Hovorková, Tamara Macová, Zuzana Sju Szokeová, Kika Kunáková a Zuzka Fuzeková.

Súčasťou Športového dňa bol aj beh We run Piešťany na 10 kilometrov. Začiatok aj cieľ organizátori naplánovali pri Dome umenia a trať viedla cez najkrajšie časti Piešťan. Závodu sa zúčastnilo 90 bežcov a celkovým víťazom sa stal Michal Puškár, ktorý zdolal trať za 34 minút a 28 sekúnd. Medzi ženami dobehla ako prvá Jana Úradníková s výsledným časom 38 minút 54 sekúnd.

Na futbalovom štadióne prebehla športovo-integračná akcia Ruka v ruke, ktorého hlavnými organizátormi boli PFK Piešťany a ADELI Medical Centre. Hlavným cieľom podujatia bolo vzbudiť povedomie o hendikepovaných ľudoch v spoločnosti. Pre deti boli prichystané viaceré športové a integračné aktivity a to tenis, hokej, veslársky trenažér, rugby, basketbal. Ďalej aj preteky na vozíkoch, hod loptičkou s ortézou na rukách, slalom s fit loptou so zaviazanými očami. Počas podujatia si návštevníci mohli vypýtať autogram a spraviť fotku so zlatou medailistkou z Ria v streľbe zo vzduchovej pušky Veronikou Vadovičovou, bronzovým Mariánom Kuřejom v hode kužeľkou a zlatými boccistami Michaelou Balcovou a Robom Ďurkovičom a ďalšími.

Popoludní sa uskutočnil skupinový cyklistický výlet Tour de Sĺňava. Trasa cyklistov viedla od Domu Umenia ku Krajinskému mostu, pokračovala po kolokruhu až k Lodenici. Odtiaľ sa vybrali cez hať až k Ratnovskej zátoke a proti prúdu naspäť ku Krajinskému mostu. Celková dĺžka trate merala 15 kilometrov.

Okrem toho boli pre záujemcov pripravené ďalšie aktivity ako zumba, osemboj, tanec a gymnastika v spojení s street workout-om, kolobežky. Pre najmenších bol pripravený celodenný program MAYA so športovými a zábavnými aktivitami.


Foto: OOCR REZORT PIEŠŤANY

Súvisiace akcie

Súvisiace korporácie

Newsletter
Detská knižnica