Knihotúlanie

Video / Knihotúlanie

Knihotúlanie (Boris Németh, Lukáš Tandara)

Premiéra online prezentácie: 17.8.2021

Literárna kaviareň so zaujímavými hosťami. Účinkujú významný slovenský fotograf Boris Németh a bábkoherec, zdravotný klaun Lukáš Tandara. Moderuje režisérka, herecká koučka a lektorka Adriana Totiková. Podujatie je súčasťou projektu Zaži knihu. Z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia.

Knihotúlanie (Lucia Chrenko, Petra Nagyová-Džerengová, Oľga Belešová)

Premiéra online prezentácie: 3.8.2021

Literárna kaviareň so zaujímavými hosťami. Účinkujú spisovateľky Lucia Chrenko a Petra Nagyová-Džerengová, herečka Oľga Belešová, moderuje Jarmila Vitovičová. Podujatie je súčasťou projektu Zaži knihu. Z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia.

Knihotúlanie (Zuzana Kronerová, Kristína Sviteková)

Premiéra online prezentácie: 6.4.2021

Literárna kaviareň. Prezentácie diel významných slovenských a českých autorov. Účinkuje herečka Zuzana Kronerová, bábkoherečka Kristína Sviteková a Divadlo TUŠ. Moderuje Adriana Totiková. Podujatie je súčasťou projektu Zaži knihu. Z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia.

Knihotoulky / Knihotúlanie (Zuzana Kronerová, Katarína Aulitisová)

Premiéra online prezentácie: 30.3.2021

Literárno-hudobná prezentácie tvorby pre deti v slovenskom a českom jazyku. Účinkujú významná slovenská herečka Zuzana Kronerová a bábkoherečka a režisérka Katarína Aulitisová. Moderuje Adriana Totiková. Podujatie je súčasťou projektu Keď čítanie je čtení XII. Realizuje sa s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – KULTMINOR.

Knihotoulky / Knihotúlanie (Daniel Rušar, Lukáš Tandara)

Premiéra online prezentácie: 24.3.2021

Literárno-hudobná prezentácie tvorby pre deti v slovenskom a českom jazyku. Naše pozvanie prijal český spisovateľ Daniel Rušar a bábkoherec Lukáš Tandara. Podujatie je súčasťou projektu Keď čítanie je čtení XII. Realizuje sa s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – KULTMINOR.

Knihotúlanie (Lucia Vráblicová, Divadlo ŠiBe)

Premiéra online prezentácie: 24.3.2021

Literárna kaviareň. Prezentácie diel významných slovenských a českých autorov. Účinkuje herečka Lucia Vráblicová, bábkoherci Alžbeta a Šimon Peter Králikovci. Moderuje Adriana Totiková. Podujatie je súčasťou projektu Zaži knihu. Z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia.

Knihotoulky / Knihotúlanie (Bystrík Vančo, Braňo Jobus)

Premiéra online prezentácie: 15.3.2021

Literárno-hudobná prezentácie tvorby pre deti v slovenskom a českom jazyku. Účinkujú ilustrátor Bystrík Vančo, spisovateľ a hudobník Branislav Jobus. Moderuje Martin Kollár. Podujatie je súčasťou projektu Keď čítanie je čtení XII. Realizuje sa s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – KULTMINOR.

Literárna talkshow / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 10.9.2020

Dnes Vám priblížime naše podujatie Knihotúlanie, ktoré sa konalo 31. augusta 2020 v piešťanskej knižnici. Naše pozvanie prijali herečka Lucia Hurajová, ilustrátorka Daniela Olejníková, spisovateľ Marek Vadas a bábkoherec Lukáš Tandara. Rozprávali sme sa o literatúre, festivale Zázračný oriešok a novinkách, ktoré pre nás umelci chystajú. Pozrite si naše video.

Literárna kaviareň / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 6.8.2020

Dnes Vám priblížime naše podujatie Knihotúlanie, ktoré sa konalo 20. júla v hoteli Thermia Palace. Je to literárna kaviareň, do ktorej si pozývame známe osobnosti zo Slovenska a Čiech. Sú to spisovatelia, ilustrátori, herci, režiséri, osobnosti Piešťan. Rozprávame sa o knihách, literatúre, umení. Naše pozvanie prijali Zuzana Kronerová, Dušan Dušek, Ján Uličiansky a Lukáš Ondruš. Pozrite si naše video.

Knihotúlanie / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 24.4.2020

Milí naši čitatelia, pozývame Vás do našej literárnej kaviarne ONLINE. Podujatie Knihotúlanie si našlo svojich priaznivcov a preto sme sa rozhodli sprostredkovať Vám ho cez obrazovku. Vybrali sme pre Vás krásnu rozhlasovú ukážku z tvorby herečky Emílie Vášáryovej.
Newsletter
Detská knižnica