Výstavy

Video / Výstavy

Zvierací svet hravou linkou / výstava

Premiéra online prezentácie: 11.5.2023

Výstava Petry Štefankovej predstavuje výber z ilustračnej tvorby pre deti. Hlavná expozícia digitálnych kresieb na tablete je hrou grafickej geometrie a jednoduchej ornamentálnej linky v jedinečnom rukopise autorky. Výstava zahŕňa aj ilustrácie z kníh Moje malé more a Neberte mi sny a voľné ilustrácie, ktoré tematicky dopĺňajú ucelený obraz o diele autorky. Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín - KULTMINOR.

Kto sú ľudia? / výstava

Premiéra online prezentácie: 14.4.2023

Zasnené mesto plné cyklistov, čajok, slnka, vody a snov. Tak vidí Piešťany výtvarná umelkyňa Alica Kucharovič. V našej knižnici zobrazuje bežný život človeka v meste s kúpeľnou atmosférou na výstave Kto sú ľudia? Viac o výstave a svojej súčasnej i budúcej tvorbe vám porozpráva vo videu. Výstava je realizovaná s finančnou podporou Fondu na podporu umenia a Oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany.

Od farby k nefarbe / výstava

Premiéra online prezentácie: 21.3.2023

Môže sa na literárno-výtvarnom workshope skákať guma? Môže! Dokázali nám to deti, ktoré sa zúčastnili podujatia so Zuzanou Bočkayovou Brunckovou. Ilustrátorka si pre ne pripravila zaujímavé činnosti, vytvárali tiež počítačovú hru, animáciu na papieri a hrali sa na básnikov. Presne ako deti z knihy Gabriely Futovej Šelmy v lavici, ktorú ilustrovala. Podujatie sa konalo ako sprievodná aktivita k výstave Od farby k nefarbe, na ktorú vás ilustrátorka pozýva aj prostredníctvom videa. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Depozitárium / výstava

Premiéra online prezentácie: 14.3.2023

Dlhoročná spolupráca našej knižnice s Bratislavským bábkovým divadlom vyústila do zaujímavého projektu - veľkej výstavy bábok. Na expozícii s názvom Depozitárium sa nachádzajú bábky z desiatich predstavení, ktoré približujú tvorbu divadla počas divadelných sezón z rokov 1995 až 2018. O bábkach i ďalších zaujímavostiach na výstave vám vo videu porozpráva Martina Fintorová, scénografka z umeleckých dielní divadla, ktorá pripravila koncept a priestorové riešenie výstavy. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu Poď z ulice do knižnice VIII.

Radostná správa / Výstava

Premiéra online prezentácie: 8.3.2023

Lasicu a Satinského vám predstavovať netreba. No možno nie všetci poznáte vydavateľa Petra Michalíka, scenáristu Petra Gärtnera a ilustrátora Ďura Balogha. A čo majú títo piati spoločné? Komiksový príbeh s názvom Radostná správa. Kniha o legendárnych komikoch Lasicovi a Satinskom vyšla v roku 2021 vo vydavateľstve Monokel, odvtedy zažila už svoju tretiu dotlač a my ju u nás predstavujeme prostredníctvom výstavy ilustrácií. O knižke i ďalších plánoch vám vo videu porozprávajú autori i vydavateľ. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zlatá brána / Výstava

Premiéra online prezentácie: 20.10.2022

Kniha Zlatá brána predstavuje pre deti bránu do sveta materinskej reči. Ľudové rozprávky, pesničky, povedačky, hádanky, príslovia, porekadlá i detské hry, ktoré sa v nej skrývajú, zozbierala spisovateľka Mária Ďuríčková. Dušu tejto knižke prostredníctvom jedinečných ilustrácií vdýchol aj významný slovenský výtvarník Miroslav Cipár. O ňom aj o výstave veľkoplošných ilustrácií z knihy Zlatá brána vám vo videu porozpráva lektorka Katarína Kosánová. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu Zaži knihu.

Labyrint sveta / Výstava

Premiéra online prezentácie: 18.10.2022

Od narodenia pedagóga, filozofa, spisovateľa, teológa a tvorcu novej pedagogiky Jana Amosa Komenského uplynulo 430 rokov. Tohto učiteľa národov si v spolupráci s Českým centrom Bratislava a Veľvyslanectvom ČR v Bratislave pripomíname výstavou Labyrint sveta. Kurátor výstavy Jaroslav Anděl vybral nadčasové pasáže Komenského textu a inšpiroval nimi českého grafika Miroslava Huptycha, ktorý ich doplnil kolážovými ilustráciami. O J. A. Komenskom vám vo videu porozpráva pedagogička Ivana Papcunová. Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín - KULTMINOR.

Tisíc a jedna ilustrácia / Výstava

Premiéra online prezentácie: 1.7.2022

Známy slovenský výtvarník, maliar, ilustrátor, ale aj ctiteľ a znalec hudby, literatúry a dejín. Jeho tvorbu predstavujeme prostredníctvom výberu ilustrácií z kníh viacerých autorov, ktorých obsah je zameraný najmä na povesti či poznanie slovenských reálií a tradícií. O svojej výstave Tisíc a jedna ilustrácia a procese tvorenia vám vo videu porozpráva sám Martin Kellenberger. Realizované s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja.

Brlôžky / Výstava

Premiéra online prezentácie: 21.7.2022

Kde bývajú veveričky? Kto žije v makovom kvete? Ako vyzerá krajčírsky salón lienok? Odpovede na tieto i ďalšie otázky ponúka jedinečná výstava, ktorá vznikla na motívy knihy Márie Nerádovej Brlôžky. Poďte sa s nami ponoriť do sveta zvieratiek a spoznajte ich príbytky. Výstavou vás prevedie autorka knižky, Mária Nerádová. Výstavu máte možnosť vidieť do konca letných prázdnin.Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Poď z ulice do knižnice VII.

Naša a svetová Klára Jarunková / Výstava

Premiéra online prezentácie: 21.6.2022

Sté výročie narodenia Kláry Jarunkovej sa naša knižnica rozhodla osláviť aj v spolupráci s BIBIANOU, medzinárodným domom umenia pre deti v Bratislave. Spisovateľku s veľkým S sme si okrem iného spoločne pripomenuli aj výstavou. O tom, čo sa na výstave nachádza a kde ju máte možnosť vidieť najbližšie, vám porozpráva spisovateľ a vedúci Centra detskej literatúry, čítania a SK IBBY, Juraj Šebesta. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe.

NA CESTE… / Výstava

Premiéra online prezentácie: 2.5.2022

V každom ročníku festivalu rozhlasových rozprávok Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe si vyberáme autora Ceny Zázračný oriešok pre rozhlasových tvorcov. Túto dôležitú úlohu v prebiehajúcom XII. ročníku prijala Adela Režná, slovenská ilustrátorka žijúca v Prahe, ktorá sa vo svojej tvorbe zameriava predovšetkým na ilustráciu pre deti. V apríli 2022 sme otvorili výstavu, ktorá predstavuje prierez jej tvorby. Autorka jej dala názov NA CESTE… Prečo? Odpoveď na túto otázku ako aj mnohé ďalšie vám Adela Režná porozpráva vo videu. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom XII. ročníka projektu Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe.

Záhada knižnice / Výstava

Premiéra online prezentácie: 17.3.2022

Ilustrátorka Hedviga Gutierrez sa venuje predovšetkým knižnej a editoriálovej ilustrácii pre deti, ale aj dospelých. Viac o jej tvorbe sa dozviete v online rozhovore k jej aktuálnej výstave v našej knižnici. Prezradí vám viac o procese jej ilustrátorskej tvorby, ako sa jej pracovalo s deťmi na workshope a tiež to, na čom momentálne pracuje. Uvidíte tiež ukážky jej ilustrácií, z čoho niektoré sú z jej autorskej knihy, ktorá vznikla ako diplomová práca. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Zaži knihu.

Obrázky z jednej poličky / Výstava

Premiéra online prezentácie: 10.2.2022

Had Grip, pes Marcipán či šimpanz Otto sú len traja z množstva ilustrovaných knižných hrdinov, ktorým dala podobu slovenská ilustrátorka Marta Matus. V komentovanej prehliadke vás prevedie výstavou s názvom Obrázky z jednej poličky, ktorá predstavuje prierez jej ilustrátorskej tvorby z kníh pre deti. Výstava je prístupná v knižnici do konca marca 2022. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Zaži knihu.

Život s rozprávkou / Výstava

Premiéra online prezentácie: 8.2.2022

Scénografku Martinu Fintorovú a jej otca, umeleckého modelára Pavla Fintora, okrem iného spája aj láska k rozprávkam. Na ich prvej spoločnej výstave môžete vidieť, ako rozprávky stvárnili v 3D rozmeroch - v podobe výtvarných objektov, masiek, bábok ale aj miniatúrnych drevených modelov s využitím prírodných materiálov. Pozrite si prehliadku výstavy so sprievodným slovom oboch autorov a ponorte sa do sveta fantázie. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu Poď z ulice do knižnice VII.

Janko Hraško ťahá repku / Výstava

Premiéra online prezentácie: 12.1.2022

Online komentovaná prehliadka výstavy, knižných ilustrácií slovenského ilustrátora Vladimíra Krála, Kde bolo, tam bolo... spojená s dramatizovaným čítaním, pesničkami a ukážkami z divadelných predstavení O Jankovi Hraškovi a Ako dedko ťahal repku. Výstava je súčasťou festivalu českej a slovenskej tvorby Keď čítanie je čtení XIII. Realizuje sa s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – KULTMINOR, vydavateľstva BUVIK a Mesta Piešťany.

Kozliatka s Janíčkom na výstave / Výstava

Premiéra online prezentácie: 30.12.2021

Online komentovaná prehliadka výstavy, knižných ilustrácií slovenského ilustrátora Vladimíra Krála, Kde bolo, tam bolo... spojená s dramatizovaným čítanim, pesničkami a ukážkami z divadelných predstavení O kozliatkach neposlušných a O Janíčkovi. Výstava je súčasťou festivalu českej a slovenskej tvorby Keď čítanie je čtení XIII. Realizuje sa s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – KULTMINOR, vydavateľstva BUVIK a Mesta Piešťany.

Z každej rozprávky trošku / Výstava

Premiéra online prezentácie: 30.12.2021

Online komentovaná prehliadka výstavy, knižných ilustrácií slovenského ilustrátora Vladimíra Krála, Kde bolo, tam bolo... spojená s dramatizovaným čítanim, pesničkami a ukážkami z divadelných predstavení O kozliatkach, Ako išlo vajce na vandrovku, O troch prasiatkach a Koza rohatá a jež. Výstava je súčasťou festivalu českej a slovenskej tvorby Keď čítanie je čtení XIII. Realizuje sa s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – KULTMINOR, vydavateľstva BUVIK a Mesta Piešťany.

Etiketa. Pravidlá slušného správania / Výstava, workshop

Premiéra online prezentácie: 23.12.2021

Online komentovaná prehliadka k výstave knižných ilustrácií slovenskej ilustrátorky Marty Matus z knihy Etiketa, ktorá bola preložená aj do českého jazyka. Zároveň si vyrobíme rámik na fotografiu technikou koláže. Výstava a sprievodné podujatia sú realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín - KULTMINOR.

Krvavé sonety / Výstava

Premiéra online prezentácie: 14.12.2021

Storočnicu Pavla Országha Hviezdoslava si v roku 2021 v spolupráci s knižnicou pripomenula aj Škola umeleckého priemyslu v Trenčíne. Na výstave diel študentov odboru Grafický dizajn, zameranej na vrcholné dielo tohto významného básnika, vás privíta pedagogička Tatiana Tóthová a študenti III. ročníka. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Zaži knihu.

Slovenský knižný dizajn / Výstava

Premiéra online prezentácie: 9.12.2021

Rok 2021 bol Ministerstvom kultúry vyhlásený za Rok slovenského dizajnu. Naša knižnica si preto “posvietila” na knižný dizajn prostredníctvom dvoch výstav. Tá prvá predstavuje prácu študentov Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Druhá, realizovaná v spolupráci so Slovenským centrom dizajnu, prezentuje súčasný knižný dizajn na Slovensku. Pozrite si komentovanú prehliadku. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Zaži knihu.

Spomíname na Hviezdoslava / Výstava

Premiéra online prezentácie: 30.11.2021

V roku 2021 si pripomíname 100. výročie úmrtia jednej z najvýraznejších postáv slovenskej literatúry, Pavla Országha Hviezdoslava. Naša knižnica pri tejto príležitosti pripravila v spolupráci s Oravským múzeom P. O. Hviezdoslava a s Divadelným ústavom v Bratislave dve výstavy zamerané na život a tvorbu tohto nezabudnuteľného autora. V online priestore vás výstavami prevedie pedagogička Ivana Papcunová. Realizované s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja.

Kde bolo, tam bolo... / Výstava

Premiéra online prezentácie: 23.11.2021

V utorok 9. novembra 2021 sme slávnostne otvorili výstavu ilustrácií renomovaného slovenského ilustrátora Vladimíra Krála. Výstava mapuje jeho tvorbu za ostatné roky v spolupráci s vydavateľstvom Buvik. Aj keď ilustrácie Vladimíra Krála bezpochybne najviac potešia najmenších čitateľov, určite rozveselia aj dospelých, ktorí sa očarení originálnymi obrázkami opäť aspoň na chvíľu dostanú do svojho dávneho detstva. Na výstave vás privíta Milica Matejková, manažérka vydavateľstva Buvik. Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín - KULTMINOR.

Králove ilustrácie / Výstava

Premiéra online prezentácie: 18.11.2021

Ilustrácie Vladimíra Krála snáď poznajú už všetky slovenské deti, ktoré rady čítajú. Ilustroval totiž sériu obojstranných knižiek z dielne vydavateľstva Buvik, v ktorých nájdete rozprávky o Jankovi Hraškovi, neposlušných kozliatka, troch prasiatkach, o vajci na vandrovke či dedkovi ťahajúcom repku. Tieto a mnohé ďalšie ilustrácie v zväčšených rozmeroch si môžete v knižnici pozrieť do konca roka 2021 na výstave s názvom Kde bolo, tam bolo, na ktorú vás pozýva sám ilustrátor Vladimír Král. Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín - KULTMINOR.

Putování s Milanom Starým / Výstava

Premiéra online prezentácie: 11.11.2021

Milan Starý, český ilustrátor, ktorý je pravidelným hosťom našej knižnice, vás pozýva na výstavu ilustrácií, ktorá je do 15. novembra 2021 prístupná na Oddelení pre dospelých čitateľov. Porozpráva vám o svojej tvorbe, o plánoch do budúcna aj o workshopoch, ktoré si počas svojej návštevy pripravil pre našich detských návštevníkov. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Zaži knihu.

Žubrienky Emílie Jesenskej / Výstava

Premiéra online prezentácie: 3.11.2021

Emília H. Jesenská je ilustrátorka a grafická dizajnérka. Sme veľmi radi, že sme ju mohli v našej knižnici privítať na otvorení výstavy Jobusovky. Je totiž jedným z ilustrátorov, ktorí knižné príbehy Braňa Jobusa dotvorili originálnymi ilustráciami. V krátkom vstupe vám prezradí viac o svojich ilustráciách, ktoré vytvorila k autorovmu príbehu o inštalatérskej kariére malých žubrienok. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Zaži knihu.

Pozvánka na Jobusovky / Výstava

Premiéra online prezentácie: 27.10.2021

Našu knižnicu do 2. decembra 2021 zdobia ilustrácie z kníh spisovateľa Braňa Jobusa. Na výstave s príznačným názvom Jobusovky sú vystavené ilustrácie z dielne známych slovenských ilustrátorov, ktorých práce boli v rôznych súťažiach aj ocenené: Emílie Holečkovej Jesenskej, Kataríny Macurovej, Márie Slovákovej, Ley Schulze Točekovej, Igora Derevenca, Adriana Ferdu, Filipa Horníka a Martina Ondrušeka. Výstavou vás v online priestore prevedie výtvarník Filip Horník, ktorý vytvoril výtvarno-priestorové riešenie výstavy.

Obrázky Simony Čechovej / Výstava

Premiéra online prezentácie: 16.9.2021

Online komentovaná prehliadka výstavy Simony Čechovej.

Adventura

Premiéra online prezentácie: 6.7.2021

Online komentovaná prehliadka k výstave Adventura. Prevedú ňou samotné autorky. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Poďme objavovať Česko a Slovensko

Premiéra online prezentácie: 24.6.2021

Ilustrátorka Mária Nerádová pozýva na výstavu s názvom Poďme objavovať Česko a Slovensko, ktorú si v knižnici môžete pozrieť do 12. septembra 2021. Výstava je realizovaná s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – KULTMINOR.

Gašparko pozýva / Výstava

Premiéra online prezentácie: 27.5.2021

Online komentovaná prehliadka k výstave Dnes vám hráme v zlatom ráme. Podujatie je súčasťou projektu Poď z ulice do knižnice, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Ilustrátor pozýva / Výstava

Premiéra online prezentácie: 20.5.2021

Online komentovaná prehliadka k výstave Filipa Horníka Temperová ilustrácia. Podujatie je súčasťou projektu Zaži knihu 2021, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Putovanie za prezidentmi / Výstava, workshop

Premiéra online prezentácie: 22.3.2021

Online komentovaná prehliadka k výstave Cesta Elišky a Tomáša za históriou spojená s kvízom a workshopom. Účinkuje bábkoherečka Kristína Sviteková. Podujatie je súčasťou projektu Keď čítanie je čtení XII. Realizuje sa s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – KULTMINOR.

Výstava očami autorky / Výstava

Premiéra online prezentácie: 25.1.2021

Koncepcia výstavy Lumír a Jožko - Dve knižky o mede vychádza z dvoch kníh o mede, kde autorky rozprávajú svoj životný príbeh a spomienky na detstvo strávené u starých rodičov pri včelách. Češka Aneta Františka Holasová cez medvedie mláďa Lumíra a Slovenka Simona Čechová cez postavu Jožka. Expozícia pozostáva z ilustrácií a veľkoplošných objektov z kníh a artefaktov, ktoré sú súčasťou každej včelárskej výbavy. Výstavou vás dnes prevedie Simona Čechová. Prezentácia je súčasťou projektu Keď čítanie je čtení XII. Realizuje sa s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – KULTMINOR.

Tiché knižky pre všetkých / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 29.12.2020

Vo svete pribúda stále viac obrázkových kníh pre deti, ktoré sú postavené na výpovednej sile ilustrácií. Bez textu. Pre tento nový žáner sa ujalo pomenovanie „tiché knihy“. V spolupráci s Bibianou, medzinárodným domom umenia pre deti sme sa rozhodli vybrať 130 titulov z celého sveta a podeliť sa s vami o ich krásu. Pozrite si našu online prezentáciu z výstavy, na ktorú ste srdečne pozvaní.

Ilustrácie Petra Uchnára / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 30.7.2020

Dnes Vám ukážeme ilustračnú tvorbu významného slovenského výtvarníka Petra Uchnára. V ilustráciách preukazuje nesmierny zmysel pre poetiku maľby, detail, priestorové videnie a cítenie s charakterom príbehu. Peter Uchnár je autorom s detskými očami a detskou dušou, obdarený jemným humorom, láskavým pohľadom na svet a intelektuálnym rozhľadom. Rukopis autora má zvláštnu poetiku, v ktorej sa snúbi tajomstvo a snovosť s úctou k textu a čitateľovi. Peter Uchnár je Petrom Panom slovenskej ilustrácie. Pozrite si naše video.

Ilustrácie Hedvigy Gutierrez / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 24.6.2020

Hedviga Gutierrez sa narodila v Leviciach, je študentkou diplomového ročníka ateliéru knižnej ilustrácie na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave u Ľuboslava Paľa, predtým u Dušana Kállaya. Za knihu Nebojsa! bola ocenená cenou Najkrajšia kniha Slovenska 2017 v kategórii študentská kniha. Za knihu BABA JAGA získala Cenu Slovenskej národnej knižnice 2018 a ocenenie Najkrajšia kniha Slovenska v kategórii študentská kniha 2018. Vystavovala na Slovensku, v Česku a Anglicku. V dnešnom videu Vám ukážeme jej ilustrácie, ktoré máme v knižnici. Pripravili sme pre Vás aj maľovanku od Hedvigy Gutierrez. MAĽOVANKU NAJDETE V PRÍLOHE!

Rozprávková krajina Martiny Matlovičovej / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 22.5.2020

Piešťanská knižnica je už síce otvorená, ale stretávať sa v nej ešte nemôžeme. Tak pre Vás naďalej pripravujeme online podujatia. Dnes Vám ukážeme krásne ilustrácie Martiny Matlovičovej z knižky Petra Karpinského Ako sme Ťukťukom ťukťukovali. Pozrite si ich ONLINE! Potom si nájdite na webe detskej knižnice hravý kvíz Martiny Matlovičovej a vyriešte úlohy.

V kráľovstve Vladimíra Krála / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 22.4.2020

Vladimír Král patrí medzi ilustrátorov strednej generácie. Narodil sa v Bratislave, vyštudoval na Katedre animovanej tvorby na VŠMU. Pracuje ako ilustrátor, maliar, televízny grafik a grafický dizajnér. Súčasťou jeho animovanej tvorby sú napríklad televízny Trpaslíci a Smajlíkovci. Vytvoril ilustrácie ku mnohým knihám a tie boli opakovane ocenené. Mnohé z nich máme aj na stenách našej knižnice. Ukážeme Vám ich.

Pripravili sme pre Vás aj hravý kvíz!

V ríši Dunajskej kráľovnej / Čítame cez web

Premiéra online prezentácie: 16.4.2020

Bystrík Vančo je maliar, grafik a ilustrátor. Narodil sa v Piešťanoch. Žije a pracuje v Červeníku. Patrí medzi výrazné osobnosti súčasnej domácej knižnej ilustrácie. Je autorom ilustrácií mnohých kníh, ktoré vyšli na Slovensku aj v Čechách. Venuje sa predovšetkým legendám a klasickým slovenským rozprávkam. V našej knižnici máme výstavu prezentujúcu jeho ilustračnú tvorbu. Prevedieme Vás ňou online.
Newsletter
Detská knižnica