Antigona v grafickom románe / výstava

Dátum oznamu: 04. 11. 2022

Sofokles, jeden z najvýznamnejších antických dramatikov, sa preslávil svojimi tragédiami. Jeho Antigona dodnes patrí k povinnému čítaniu na stredných školách aj vďaka prebásneniu Ľubomírom Feldekom. A práve táto známa antická tragédia sa stala predlohou k tvorbe študentom Školy umeleckého priemyslu Josefa Vydru v Bratislave. V rámci medzinárodného projektu Klasika v grafickom románe sa rozhodli pre komiksové spracovanie témy. Ako sa im to podarilo, si môžete pozrieť na výstave v Piešťanskom informačnom centre na Kolonádovom moste ešte do 7. novembra 2022. Výstava vznikla v spolupráci s Divadelným ústavom Bratislava. Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – KULTMINOR.

Srdečne Vás pozývame!