Bratislava - Košice (a späť)

Dátum oznamu: 18. 05. 2021

Od stredy 12. mája je v knižnici sprístupnená výstava fotografií oceňovaného slovenského fotografa Borisa Németha s názvom Bratislava - Košice (a späť). 
Boris Németh, niekoľko násobný držiteľ ocenenia SLOVAK PRESS PHOTO (2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020),vyštudoval fotografiu na Vysokej škole výtvarných umení, kde v súčasnosti pôsobí ako externý pedagóg reportážnej fotografie. Od roku 2006 pôsobí aj ako fotograf v týždenníku .týždeň. 
Svojimi dokumentárnymi fotografiami, ktoré boli prezentované na mnohých výstavách nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí zachytáva spoločensko-politické dianie na Slovensku. Výstava Bratislava - Košice (a späť) reflektuje regionálne a kultúrne špecifiká Slovenska na osi od západu na východ. Cyklus vystavovaných fotografií tak tvorí jeden veľký portrét Slovenska so všetkými jeho rozmanitosťami. 
Fotografie Borisa Németha sú zastúpené aj v zbierkach Slovenskej národnej galérie, Galérie stredoeurópskeho domu fotografie v Bratislave, Mestskej galérie v Rimavskej Sobote a Nadácie VÚB.

Viac informácií nájdete na: 
http://borisnemeth.com/

Upozornenie: Podľa aktuálne platných epidemiologických opatrení MZSR je vstup na výstavu povolený pre skupinu v maximálnom počte 10 osôb. Prosíme vás o rešpektovanie bezpečnostných nariadení nosenie rúšok – dodržiavanie odstupu – dezinfekcia rúk v záujme zachovania vášho zdravia i zdravia zamestnancov MK.

Výstava bude prebiehať do 04.06.2021 – tešíme sa na vás!
Newsletter
Detská knižnica