Celé Česko-Slovensko číta deťom

Dátum oznamu: 10. 11. 2022

Od 4. do 11. novembra prebieha v poradí 8. ročník prehliadky českej a slovenskej tvorby pre deti pod názvom Celé Česko-Slovensko číta deťom. Návštevníci piešťanskej knižnice, rodiny s deťmi, žiaci materských i základných škôl, ich pedagógovia a vychovávatelia sa môžu tešiť na divadelné predstavenia, scénické čítania a literárno-výtvarné workshopy. Navštívili nás aj vzácne hostky z Čiech – ilustrátorka Galina Miklínová, spisovateľka Eva Papoušková a bábkoherečky Renáta Kubišová a Krystyna Skalická.Medzi podujatiami nechýba ani výstava ilustrácií na motívy českých a slovenských detských kníh pod spoločným názvom Mia a svět. Vybranú tvorbu ilustrátoriek Renáty Fučíkovej, Evy Bartošovej a Zuzany Mulíčkovej si môžete pozrieť až do 25. novembra vo vstupnej hale našej knižnice.Festival prebieha v spolupráci s BONA FIDE o.z. a je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – KULTMINOR, ktorý je hlavným partnerom projektu Keď čítanie je čtení. Viac informácií sa dočítate v detaile podujatia.

Detail       Výstava