Knižnica ako hravé a zábavné miesto

Dátum oznamu: 21. 09. 2023

Spoločenské hry majú svoje nezameniteľné čaro aj v digitálnej dobe. Napínavé zápolenie s figúrkami, vycibrená taktika a skúška vedomostí. I tak môže vyzerať kvalitne strávený čas naprieč všetkými generáciami, ktorý je zvyčajne sprevádzaný smiechom a dobrou náladou.

Vedeli ste, že rôzne spoločenské a interaktívne hry nájdete aj v piešťanskej knižnici? Výhodou hrania sa v knižnici je, že tieto hry nemusíte jednotlivo kupovať a hľadať im v domácnosti nové miesto. Jednoducho zavítate do oddelenia pre deti a mládež a bezplatne si zmeriate taktiku, vedomosti, no určite sa aj ako dospelí čosi nové naučíte. Nové hry budú súčasťou rôznych podujatí a s deťmi si ich pracovníci knižnice zahrajú aj v rámci informačných hodín. Bonusom je príjemné a inšpiratívne prostredie v obklopení literatúry, ktorú si môžete prečítať, alebo vypožičať.

Ako dobre poznáte svet Harryho Pottera a čarodejníckej školy Rokfort? Viete mená smrťožrútov, či členov Fénixovho rádu? Otestujte svoje znalosti v hre Desítka. Čaká vás 100 otázok, 1000 otázok a odpovedí. A ak ich neviete, v knižnom fonde máme pripravenú na vypožičanie celú potterovskú sériu kníh, ba dokonca aj publikáciu Harry Potter: Rekvizity a artefakty (J. Revenson, 2017) či Harry Potter a prekliate dieťa (J. K. Rowling, 2016). K populárnemu príbehu výnimočného čarodejníka pripravujeme aj podujatia.

Pre bystré hlavy je pripravená i hra Zvieratá. Múdre kocky v tejto hre nielen preveria, ale aj obohatia vaše vedomosti o ríši zvierat.

Milovníci fauny si prídu na svoje aj pri ďalších dvoch herných tituloch. Pexetrio Vtáky vám napovie, ako sa rôzne vtáky volajú, aké hniezda si stavajú a ako vyzerajú ich vajcia. Hra O ZOO zasa rozvinie fantáziu najmenších a podporí ich slovnú zásobu.

Práve najmenšie deti určite zaujme notoricky známa spoločenská hra Poď sa hrať, kde legendárny Krtko spolu s kamarátmi pozýva k hre dvoch až štyroch hráčov. Hra pripomína Človeče, nehnevaj sa, no je plná obrázkov, takže ju môžu hrať už i trojročné detičky.

K dispozícii máme aj ďalší mimoriadne obľúbený titul – Lúpežníci, traste sa! Zdolajte kráľovskú cestu, staňte sa jedným zo statočných vojakov a zatočte so zákernými lúpežníkmi.

S protivníkmi sa stretnete aj v hre Imperium: Dějiny. Táto hra je vhodná od 14 rokov, pričom cieľom je vybudovať veľkolepú ríšu, akú svet doposiaľ nevidel.

Všetky tieto spoločenské hry sme mohli zakúpiť vďaka projektu Knižnica ako tretie miesto II., ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.