Koniec letných prázdnin s Túlavou knižnicou

Dátum oznamu: 22. 08. 2023

Obujte si túlavé sandálky a vydajte sa počas posledných prázdninových dní naprieč mestom za zábavou. Túlavá knižnica opäť prináša do Piešťan divadielka i workshopy, a to s témou obľúbených detských rozprávok, ktoré poznajú nielen deti, ale aj ich rodičia.

V stredu 30. augusta sa piešťanská knižnica zatúla do priestorov Hotela Park. Deti si tam o 10.00 h budú maľovať rozprávkový domček.Deň na to, teda vo štvrtok 31. augusta môžete zavítať o 10.00 h do Piešťanského informačného centra na Pribinovej ulici. Spoznávať zaujímavosti Piešťan tam budú malí výtvarníci v rámci tvorivého workshopu.V ten istý deň, teda vo štvrtok 31. augusta, no tentoraz o 14.00 h, si na svoje prídu dospelí. Komentovanou prehliadkou predstavíme výstavu kresleného humoru ukrajinského karikaturistu Vladimira Kazanevského.V sviatočný piatok 1. septembra o 10.30 h je v programe pripravené divadielko. V hoteli Splendid na Kúpeľnom ostrove zahrá bábkoherec Lukáš Tandara predstavenie o tom, aké sú Tie najkrajšie narodeniny. Nasledovať bude o 11.15 h literárno-výtvarný workshop. Témou bude notoricky známa rozprávka Kozliatka od Márie Rázusovej-Martákovej. S deťmi bude tvoriť Jaroslava Nováková.A čosi sme si pripravili aj na sobotu 2. septembra. O 10.15 h si opäť v hoteli Splendid užijete divadelné predstavenie v podaní Lukáša Tandaru, tentoraz bábkoherec uvedie hru Osmijankove školské rozprávky. Inscenácia bude nasledovaná workshopom o 11.00 h. S Jaroslavou Novákovou si tentoraz deti vytvoria dielka na tému Škola za rohom alebo nezbedy školáka Šuška (Roman Brat). Máte sa na čo tešiť!

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja.