Legendárne diela Kristy Bendovej

Dátum oznamu: 19. 07. 2023

Piešťanská knižnica je v týchto dňoch dejiskom výstavy fragmentov z diel nezabudnuteľnej slovenskej spisovateľky Kristy Bendovej. Autorka čarovných príbehov pre najmenších by v tomto roku oslávila storočnicu. „Hoci od úmrtia Kristy Bendovej uplynulo 35 rokov, stále akoby žila medzi nami a jej tvorba je rovnako aktuálna medzi dnešnými deťmi, ako aj medzi tými dávno dospelými, starými, ba i prastarými rodičmi, ktorí sa radi do detstva vracajú,“ povedala o spisovateľke autorka, editorka a vydavateľka Mária Števková, ktorá bola dlhoročnou priateľkou Kristy Bendovej. 

Na prvom poschodí knižnice si môžete prezrieť úryvky a ilustrácie z knihy Bola raz jedna trieda, ktorú ilustrovala Martina Matlovičová. Vystavené sú okrem tejto knižky aj ďalšie publikácie ako Osmijanko, Opice z našej police, alebo Brumlíčkove rozprávky, pričom všetky uvedené knihy z pera Kristy Bendovej si môžete zapožičať priamo v piešťanskej knižnici.

Zaspomínať si tak môžete na legendárne rýmy ako „Bola raz jedna trieda a v tej triede bola krieda“, ktoré sú nadčasové a zaujmú i dnešné deti. 

Výstavu Kristy Bendovej, ktorá je realizovaná v spolupráci s vydavateľstvom Buvik, si môžete pozrieť do 21. augusta.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Poď z ulice do knižnice VIII.
Newsletter
Detská knižnica