Modro alebo Rozprávka o lietajúcej Alžbetke

Dátum oznamu: 25. 09. 2020

Festival je odvodený od slova sláviť – a my v Piešťanoch už o pár dní oslávime existenciu rozprávky v jej rôznych podobách. Počas festivalu Zázračný oriešok sa deti stretnú so spisovateľmi a tvorcami rozhlasových rozprávok. Jedným z nich je slovenský spisovateľ Daniel Pastirčák. V pondelok 28. septembra 2020 o 10:00 hodine ho stretnetú na besede v piešťanskej Elektrárni spolu s dramaturgičkou Beátou Panákovou. Na 11. ročníku súťaže rozhlasovej tvorby pre deti súťaží audio adaptácia jeho knihy O lietajúcej Alžbetke. O priazeň detskej a odbornej poroty sa uchádza spolu s ďalšími v kategórii rozhlasových hier pre rodinu. Literárna predloha z pera Daniela Pastirčáka vás zavedie do sveta Alžbetky, do jej života, k jej najbližšej rodine. Príbeh Alžbetky, ktorá túži lietať, no o svoje krídla vlastnou vinou príde je osobný, ale univerzálny, poetický, ale zrozumiteľný.

Celú súťažnú rozprávku nájdete v archíve RTVS. Vypočuť si ju môžete kliknutím na tento odkaz:  www.rtvs.sk/radio/archiv/1365/1126222