Na ceste … / výstava

Dátum oznamu: 12. 04. 2022

V priestoroch na prízemí knižnice sme pri príležitosti XII. ročníka festivalu rozhlasových rozprávok Zázračný oriešok otvorili výstavu ilustrátorky a tvorkyne vizuálu a ceny Zázračný oriešok 2022 Adely Režnej. Výstava Na ceste prezentuje autorkinu digitálnu tvorbu pre deti a je tematicky rozdelená do 5 častí – na ceste za nepoznaným, na ceste so spisovateľom Danielom Rušarom, na ceste za zdravím, na ceste na Aljašku a na ceste po Európe.
Adela Režná je výtvarníčka, ilustrátorka, grafička a spisovateľka. Vyštudovala VŠVU v Bratislave, kde navštevovala Katedru grafiky a iných médií, ateliér ilustrácie pod vedením prof. Dušana Kállaya. Spolupracovala ako ilustrátorka s viacerými významnými slovenskými a českými spisovateľmi na knihách pre deti, niektoré z nich aj sama napísala.
Výstava potrvá do 3. júna 2022 a pozrieť si ju môžete od pondelka do piatka od 8.30 h do 19.00 h. V prípade víkendových podujatí aj v sobotu, resp. v nedeľu.

Realizáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase - rozhlas v knihe. XII. ročník.
Newsletter
Detská knižnica