24.05.2018

Na Zázračnom oriešku privítame zahraničných hostí

Je už tradíciou, že na festival Zázračný oriešok zavítajú významné osobnosti z rôznych oblastí tvorby pre deti. Okrem  slovenských a českých ilustrátorov tentokrát v Piešťanoch privítame aj dvoch francúzsky hovoriacich hostí: belgickú spisovateľku a výtvarníčku Kitty Crowther a mladého francúzskeho ilustrátora Jérémie Fischera.

Rodáčka z Bruselu Kitty Crowther píše a kreslí knižky pre deti. Jemne a nenásilne sa v nich dotýka veľkých tém, ako sú choroba, smrť, priateľstvo alebo samota. Jej príbehy sú krehké, ale nechýba im výnimočný humor.  Niektoré jej knihy vyšli aj v českom preklade, napr. Návštěva malé smrti či Skříp, škráb, píp a žbluňk! Za svoju tvorbu získala Kitty mnoho ocenení, okrem iného je nositeľkou najvýznamnejšej ceny za detskú literatúru ALMA (Cena Astrid Lindgrenovej).

Jérémié Fischer absolvoval štúdium na umelecko-priemyslovej škole v Štrasburgu v roku 2011. Jeho záujem o tlačové techniky, najmä o sieťotlač, ho priviedol k práci s edíciou Orbis Pictus Club, potom s ateliérom Co-op v Maisons-Alfort, s ktorým realizoval svoje animované knihy Abeceda (Alphabet)  a Bululú. Jeho posledná ilustrovaná kniha Zvieratá (Animaux) vyšla v roku 2015.  Jeremie aktívne spolupracuje s vydavateľstvom Magnani a autorom Jean-Baptiste Labrune, ktorému ilustroval knihy L´éléphouris a Le Veilleur de Nuit (Nočný strážca). Okrem toho založil literárno-výtvarnú revue "Pan" v roku 2013.

Obaja výtvarníci prídu do Piešťan vďaka projektu Transbook a svoje umenie predvedú na workshopoch s deťmi vo štvrtok 24. mája 2018.
Newsletter
Detská knižnica