Najkrajšie knihy Slovenska 2021

Dátum oznamu: 21. 06. 2022

9. júna sa v Dvorane Ministerstva kultúry SR uskutočnilo slávnostné odovzdávanie ocenení 30. ročníka súťaže Najkrajšie knihy Slovenska. Súťaž je pokračovateľom tradície založenej v roku 1965, ktorá od svojho vzniku sleduje zámer zvyšovať výtvarnú úroveň a kvalitu polygrafického spracovania kníh. Hlavným usporiadateľom je BIBIANA, medzinárodný dom umenia pre deti, spoluusporiadateľmi sú: Ministerstvo kultúry SR, Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Slovenská národná knižnica a Zväz polygrafie na Slovensku.

Do tohto ročníka bolo  prihlásených a akceptovaných 184 kníh v 7 kategóriách. 15 členná porota zložená z odborníkov naprieč všetkých segmentov knižnej kultúry na čele s doc. Mgr. art. Ľuboslavom Paľom, ArtD. vybrala do finálnej kolekcie 20 najkrajších kníh (+ 9 študentských práce). Do finálne kolekcie sa dostali napr.: Vladimír Král, Milan Rúfus, Alexandra Salmela, Božena Slančíková Timrava a Milan Lasica.

Napokon bolo udelených 7 štatutárnych cien a cena Ministerstva kultúry SR za vynikajúce ilustrácie dvojknihy Márie Rázusovej-Martákovej: Bola koza rohatá/Márie Ďuríčkovej: Dedko repku zasadil bola udelená Vladimírovi Královi.

 

INFORMÁCIE O SÚŤAŽI
Newsletter
Detská knižnica