Otvárame výstavu Klasika v grafickom románe

Dátum oznamu: 20. 02. 2024

Už tento štvrtok 22.2.2024 otvoríme o 10.00 h slávnostnou vernisážou výstavu Klasika v grafickom románe s podtitulom Grafický román ako komiksová forma čítania klasiky. Ide o výstavu komiksového spracovania diel Romeo a Júlia od Williama Shakespeara, Sofoklovej Antigony a Kráľa Ubu od francúzskeho autora Alfreda Jarryho študentmi odboru Grafický design Školy umeleckého priemyslu Josefa Vydru v Bratislave. Výstava je realizovaná v spolupráci s Divadelným ústavom na medzinárodnom projekte Klasika v grafickom románe. Vernisáže sa zúčastnia aj študenti a pedagógovia Školy umeleckého priemyslu Josefa Vydru, ktorí sú autormi vystavovaných diel. Príďte s nami slávnostne otvoriť túto modernú výstavu.

Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu Vzdelávanie umením.