Piešťanskú knižnicu navštívila delegácia knihovníkov

Dátum oznamu: 02. 10. 2023

Viac ako 30-členná delegácia knihovníkov z pobočky Spolku slovenských knihovníkov a knižníc Nitrianskeho kraja zavítala v piatok 29. septembra do Mestskej knižnice mesta Piešťany. Exkurziu po budove na Školskej ulici doplnila prehliadka Piešťanského informačného centra a návšteva piešťanských kúpeľov.

Knihovníkov privítala a po budove knižnice sprevádzala riaditeľka Margita Galová. Po úvodnom slove im popísala históriu vzniku knižnice a jej premeny v ostatných rokoch, a následne ich sprevádzala po jednotlivých oddeleniach. Predstavila im výstavy, ktoré sa v súčasnosti inštalované, ale tiež stále expozície na detskom či dospelom knižnom oddelení. Knihovníkov, pochopiteľne, veľmi zaujal fond, ktorým piešťanská knižnica disponuje a pochválili aj systematické rozloženie kníh a úpravu oddelení.

Delegácia sa pristavila tiež pri Múdrej ponorke, priestore, v ktorom môžu tráviť čas s knihou deti, ba aj celé rodiny. Prezreli si kancelárske priestory a neváhali sa na mnohé dispozičné či praktické riešenia popýtať i sami.

Po malom občerstvení sa knihovníci presunuli do Piešťanského informačného centra a následne na Kúpeľný ostrov, kde sa po obede zúčastnili aj na komentovanej prehliadke kúpeľov.