Poďte sa s nami rozprávať s osobnosťami rozhlasového sveta

Dátum oznamu: 11. 05. 2022

Na prvý pohľad je festival Zázračný oriešok. Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe. určený najmä detskému publiku, no netreba zabúdať, že  v každom z nás je kus dieťaťa. Aj preto vzniká stále množstvo kvalitných rozprávok či už v knižnej, alebo rozhlasovej podobe. Aby si na svoje prišli aj dospelí fanúšikovia a dozvedeli sa viac z rozhlasovej tvorby, v programe festivalu nájdete aj zaujímavé rozhovory, na ktoré by sme Vás radi pozvali.

Hneď v prvý festivalový podvečer sa môžete tešiť na literárnu kaviareň s názvom Orieškové Knihotúlanie, ktorú povedie moderátorka Jarmila Vitovičová. Rozprávať sa bude s osobnosťami rozhlasového sveta – hercom Františkom Kovárom, spisovateľkou a scenáristkou Barborou Kardošovou a scenáristkou a režisérkou Evou Borušovičovou. Beseda sa uskutoční v utorok 17. mája o 16.30 h v hoteli Thermia Palace na Kúpeľnom ostrove.

V priestoroch piešťanského Kursalonu sme v spolupráci s Rozhlasom a televíziou Slovenska pripravili pre dospelé publikum zábavnú reláciu Skúška sirén. Dvojica komikov Tomáš Hudák a Samo Trnka budú spovedať známu slovenskú herečku Evu Pavlíkovú. Show začína v  stredu 18. mája o 19.00 h.

Srdečne pozývame na obe podujatia!
Newsletter
Detská knižnica