Pozývame na výstavu Svetozár Mydlo. Knihy / plagáty / gramoplatne.

Dátum oznamu: 09. 02. 2024

V Mestskej knižnici mesta Piešťany prebieha v týchto dňoch ďalšia zaujímavá výstava. Je venovaná tvorbe oceňovaného slovenského výtvarníka, ilustrátora, grafika, grafického dizajnéra, typografa, karikaturistu a maliara Svetozára Mydla a nesie názov Svetozár Mydlo. Knihy / plagáty / gramoplatne. Výstava potrvá do 31. 03. 2024. Na výstave sú prezentované Mydlove jedinečné ilustrácie, knižné obálky a knihy (pre deti aj dospelých), na ktorých môžeme pozorovať jeho skvelý zmysel pre humor, kresliarsku zručnosť, hru s písmom a typografiou a lásku ku koláži. Knižný výber dopĺňajú aj návrhy na obaly gramoplatní a jeho plagátová tvorba, ktorú vytvoril predovšetkým pre Radošinské naivné divadlo. Výstava vznikla v spolupráci so Slovenským centrom dizajnu – Slovenským múzeom dizajnu. Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond na podporu umenia je zároveň hlavným partnerom projektu Vzdelávanie umením.

Príďte si vychutnať výstavu alebo sa pridajte na niektoré zo sprievodných podujatí k výstave, ktoré nájdete na webovej stránke knižnice v sekcii „podujatia“.

Vystava