Rocková poézia pricestuje do Piešťan

Dátum oznamu: 07. 03. 2024

Rocková poézia na cestách je názov pre besedu organizovanú Mestskou knižnicou mesta Piešťany so známym slovenským textárom a producentom Martinom Sarvašom. Osobne pricestuje do Piešťan a môžete si s ním podebatovať 18.3.2024 o 16.30 h v Gitarovom múzeu v Piešťanoch. Martin Sarvaš je považovaný za pravdepodobne najvýznamnejšieho rockového textára, ale je úspešný aj v oblasti hudobného divadla. Knižná publikácia Zatiaľ toľko je súhrnom jeho tvorby od jeho začiatkov v roku 1979 až po súčasnosť. Obsahuje všetky pôvodné piesňové texty pre skupiny Tublatanka a ich doteraz nezverejnené anglické verzie, texty pre skupiny Hex, Fragile, Dorian Gray, Magma, Elán, Femáta, Isabelle, Ewelin, YPS, Modus, Dereš, Kollárovci, pre Janka Lehotského, Petra Lipu, Laca Lučeniča, Ľuba Beláka, Paľa Heberu, Zdenu Studenkovú, Vaša Patejdla a iných.

Besedu moderuje Katarína Beňová a koná sa v spolupráci s AkSen a Gitarovým múzeom Piešťany.