Rozlúskli sme 11. Zázračný oriešok

Dátum oznamu: 01. 10. 2020

Festival rozhlasových rozprávok Zázračný oriešok má za sebou svoj 11. ročník. V stredu 30. septembra 2020 sme sa dozvedeli mená víťazných rozhlasových rozprávok. 

V kategórii monologických rozprávok vybrala detská porota víťazný titul Líza, mačka z Trojice podľa knižnej predlohy slovenského spisovateľa Jána Uličianskeho. V hodnotení odbornej poroty zvíťazila rozhlasová rozprávka Pán sova na motívy knihy amerického spisovateľa Arnolda Lobela. Najlepšou rozprávkovou hrou v druhej kategórii sa podľa detskej aj odbornej poroty stala rozhlasová adaptácia knihy Hlavička slovenského spisovateľa Juraja Raýmana. Víťazom detskej poroty v kategórii rozhlasových hier pre rodinu sa stal titul Tajomstvo príborníka o histórii holokaustu podľa knihy kanadskej autorky Kathy Kacer. Odbornú porotu najviac oslovila hra Argonauti o mýtickom príbehu z knihy Iason a Medeia. 

Všetky sprievodné podujatia festivalu, ktoré sa mali konať vo štvrtok 1. októbra 2020 sa podarilo zrealizovať ešte v stredu. Cieľ festivalu Zázračný oriešok, ktorý spája tvorcov rozprávok vo všetkých jej podobách, sa počas jeho 11. ročníka podarilo naplniť do poslednej bodky. Na sprievodných podujatiach aj počas náčuvov súťažných rozhlasových rozprávok panovala skvelá tvorivá atmosféra. Veríme, že účastníci aj návštevníci festivalu sa v Piešťanoch cítili naozaj rozprávkovo. Niektoré festivalové podujatia ako výstavy či výtvarná súťaž pokračujú. 
Newsletter
Detská knižnica