Tipy na knihy pre deti: Príbehy o ľuďoch s veľkými snami

Dátum oznamu: 18. 09. 2023

Knihy z obsahovo i vizuálne prekrásnej série Malí ľudia, veľké sny nájdete už aj v piešťanskej knižnici. Diela spisovateľky Marie Isabel Sánchez Vegara sú pútavo spracovanými biografiami ľudí, ktorí boli (a sú) pre tento svet obrovským prínosom.

Ako prvú spomenieme knihu Anna Franková. Anna sa narodila v Nemecku. Keď vypukla druhá svetová vojna, celá jej rodina sa musela skryť v tajnej miestnosti otcovej firmy v Amsterdame. Tu vznikol Annin denník, v ktorom písala o svojej viere v dobro ľudstva a nádeji na mier. Po skončení vojny sa jej zápisky dostali do rúk čitateľov z celého sveta, a tak sa stala jednou z najdôležitejších autoriek 20. storočia. Publikáciu ilustrovala Sveta Dorosheva, pričom knihu, rovnako ako ďalšie dve uvedené, vydali v roku 2022.

Náš druhý tip nesie názov David Attenborough. Ako malý chlapec bol David zberateľom fosílií a rastlín. Jeho veľká láska k živým veciam ho doviedla k vede a odhodlanie priblížiť zázraky prírody všetkým ľuďom zas k povolaniu dokumentaristu. Davidovi sa podarilo zmeniť pohľad ľudí na našu planétu. Knižku ilustroval Mikyo Noh.

Poslednou uvedenou je kniha Marie Curie. Keď bola Marie mladá, štúdium na univerzite jej ako žene zakázali. Napriek tomu sa stala vedkyňou uznávanou na celom svete. Za objav rádia a polónia, ktorý významne pomohol v boji proti rakovine, získala Nobelovu cenu za fyziku. Ilustrovala Frau Isa.v

Okrem týchto kníh sa z uvedenej série v našom fonde nachádzajú aj knihy Pablo Picasso (2023), Coco Chanel (2022), J. R. R. Tolkien (2022), Audrey Hepburn (2022), Neil Armstrong (2023), Albert Einstein (2023) a Kráľovná Alžbeta II. (2023).

Na konci každej z kníh sa nachádzajú skutočné fotografie osobností a najdôležitejšie informácie z ich života. Publikácie pritom priblížia životy významných osobností nielen deťom, ale zaiste zaujmú i dospelých čitateľov.

Knižky sme mohli zakúpiť vďaka projektu Kvalitnou akvizíciou k podpore vzdelávania, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.