Užite si predĺžený víkend s Túlavou knižnicou

Dátum oznamu: 06. 09. 2023

Aj v prvom jesennom mesiaci sa piešťanská knižnica zatúla mimo svojich priestorov do rôznych končín kúpeľného mesta. Podujatia Túlavej knižnice opäť nájdete v septembri v HENDI centre, v kúpeľnom hoteli Splendid, ale tentoraz aj v novootvorenom Mlyne Marianna.

Ktoré želania sú tie pravé? Už v stredu 13. septembra o 16.00 h nám to v HENDI centre pripomenie scénické čítanie Cár Saltán a tri zlaté rybky. Podujatie je inšpirované Veľkou knihou európskych rozprávok od Ľubomíra Feldeka a je spojené s literárno-výtvarným workshopom.

Po piatkovom sviatočnom oddychu od povinností sme na sobotu 16. septembra pripravili divadelné predstavenie na motívy knihy Márie Ďuríčkovej. Bábkoherečky Barbora Krajč Zamišková a Viktória Sedláková uvedú o 10.30 h v kúpeľnom hoteli Splendid inscenáciu O Janíčkovi. Tá je inšpirovaná dvojknižkou z vydavateľstva Buvik o malých veľkých hrdinoch Jankovi Hraškovi a Janíčkovi. Scénografia Márie Bačovej vychádza z ilustrácii Vlada Krála. Nasledovať bude o 11.15 h literárno-výtvarný workshop s Viktóriou Sedlákovou.

V nedeľu 17. septembra sa na vás budeme tešiť v Mlyne Marianna na Palárikovej ulici v Piešťanoch. O 10.30 h uvedie Viktória Sedláková divadielko na motívy knihy Hany Ponickej O Štoplíkovi, kým do školy nechodil. Korkový panáčik, ktorý svojou bezprostrednosťou očaril už niekoľko generácii, zaujme aj dnešných škôlkarov a školákov. O 11.15 h budú deti spoznávať prírodu na literárno-výtvarnom workshope na motívy knihy Bylinkář od Anety Františky Holasovej. Rovnomennú výstavu si môžete až do 25. septembra prezrieť vo foyeri Mestskej knižnice mesta Piešťany, Školská 19.

Podujatia sú realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR a Trnavského samosprávneho kraja.