Vernisáž výstavy Svetozára Mydla

Dátum oznamu: 26. 01. 2024

Dňa 29. 01. 2024 o 10.30 h sa v Mestskej knižnici mesta Piešťany uskutoční slávnostná vernisáž výstavy s názvom Svetozár Mydlo. Knihy / plagáty / gramoplatne. Bude spojená so scénickým čítaním z tvorby Svetozára Mydla v podaní herečiek Barbory Krajč Zamiškovej a Kristíny Svitekovej.

Vernisážou bude otvorená výstava, ktorá je venovaná tvorbe oceňovaného slovenského výtvarníka, ilustrátora, grafika, grafického dizajnéra, typografa, karikaturistu a maliara Svetozára Mydla. Prezentované budú na nej jeho jedinečné ilustrácie, knižné obálky a knihy (pre deti aj dospelých), na ktorých môžeme pozorovať jeho skvelý zmysel pre humor, kresliarsku zručnosť, hru s písmom a typografiou a lásku ku koláži. Knižný výber dopĺňajú aj návrhy na obaly gramoplatní a jeho plagátová tvorba, ktorú robil predovšetkým pre Radošinské naivné divadlo. Vernisáž svojou účasťou poctí aj najbližšia rodina zosnulého výtvarníka a ilustrátora. Na vernisáž Vás srdečne pozývame.

Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu Vzdelávanie umením.