Vynovili sme detské oddelenie

Dátum oznamu: 29. 09. 2023

Vždy sa tešíme, keď k nám zavítajú naši malí čitatelia, aby sa ponorili do ďalších a ďalších fantastických príbehov plných mágie, kúzla, dobra a zázrakov. Aby sme im tento zážitok ešte viac spríjemnili, zakúpili sme vďaka projektu Knižnica ako tretie miesto II. nové interiérové zariadenie do výpožičných priestorov detského oddelenia.

Nový výstavný priestor výpožičného pultu na detskom oddelení slúži na propagáciu knižných noviniek, komiksových publikácií, časopisov a príležitostné interaktívne výstavy kníh, z ktorých si môžu čitatelia knihy požičať. Upozorňujeme tak našich detských čitateľov na kvalitnú literatúru, predstavujeme im autorov a ilustrátorov, pripomíname im všetky výchovno-vzdelávacie podujatia, na ktorých sa môžu u nás zúčastniť.

Detské oddelenie sme doplnili aj o sedačky, na ktorých si v pokojnej atmosfére môžu rodiny s deťmi vychutnať knižné dobrodružstvá, prípadne sa rozhodnúť, ktorá publikácia s nimi formou výpožičky vyrazí domov, na dovolenku, či na výlet k starým rodičom.

Vďaka projektu Knižnica ako tretie miesto II. sa u nás môžu detskí čitatelia cítiť opäť o čosi príjemnejšie, bezpečnejšie. Nájdu u nás priestor, v ktorom si môžu knihy nielen prezerať a čítať, ale sa k nim aj opätovne vracať.

Z verejných zdrojov projekt podporil Fond na podporu umenia.