Výstava Filmoví režiséri v školských laviciach v našej knižnici

Dátum oznamu: 04. 02. 2024

Od polovice januára prebieha v Mestskej knižnici mesta Piešťany výstava s názvom Filmoví režiséri v školských laviciach. Výstava približuje spomienky sedemnástich známych slovenských režisérov na to, ako prežívali svoje školské roky.

Režiséri, ktorých na výstave uvidíte: Martin Ťapák, Eduard Grečner, Juraj Jakubisko, Eva Štefankovičová, Zoroslav Záhon, Juraj Lihosita, Dušan Trančík, Vlado Balco, Dušan Rapoš, Juraj Nvota, Yvonne Vávrová, Pavol Gejdoš, Martin Šulík, Mariana Čengel Solčanská, Jonáš Karásek, Juraj Lehotský a Jakub Kroner. Textová časť je doplnená o zaujímavé fotografie z detstva a mladosti jednotlivých režisérov. Výstava je realizovaná v spolupráci s Múzeom školstva a pedagogiky.

Potrvá do konca februára.