Úspešný kulturista, majster sveta v tlaku na lavičke.

Citácia
Autor textu: Štefan Gregorička

Životopis
Najprv sa venoval futbalu (PFK Piešťany), hral tenis, jazdil na kolieskových korčuliach, hral ľadový hokej, ale jeho prioritou bola kulturistika. Posilňovňu začal navštevovať v 18 rokoch, kedy sa začal aktívne venovať kulturistike. Súťažne reprezentoval aj iné, mimopiešťanské kluby. Richard je okrem iného trojnásobným majstrom Slovenska, majstrom Rakúska a víťazom Pražského pohára. V roku 2006 získal na ME v Bratislave striebornú medailu a v tom istom roku bol v kategórii do 70 kg druhý aj na svetovom šampionáte v Ostrave. Na ďalších dvoch svetových šampionátoch získal bronzové medaily.
V súčasnosti je manažér a osobný tréner v AZ Fittness centre Piešťany.
Najväčšie úspechy: majster sveta v tlaku na lavičke. Ako kulturista získal v kategórii do 70 kilogramov striebro a bronz na majstrovstvách sveta a striebro z ME v Bratislave.