obrázok

Obrázky / Simona Čechová
/ výstava, pre deti

11. 08. 2021 - 31. 08. 2021 Elektrárňa Piešťany

Výstava priestorových ilustrácií Simony Čechovej na motívy knihy Včelár Jožko.
Výstava je venovaná príbehu rodinnej včelárskej tradície cez včelára Jožka. V pustej doline žije smutný Jožko. Neteší ho nehostinná príroda, v ktorej žije a samota. Všetko sa ale zmení, keď k nemu zablúdi roj včiel. Jožko sa o včely začne starať, zmajstruje im úľ, založí záhradku, po nociach študuje knihy o včelárstve a cez deň pozoruje svoje nové usilovné susedky včielky, aby sa o nich čo najviac naučil. Okolie chalúpky sa ako zázrakom premení na čarovnú krajinu, ktorá priláka aj nových obyvateľov a tak Jožko už nie je sám a zistí, aké príjemné je o niekoho sa starať a mať sa s kým o čo podeliť. Jožko nás tiež poučí, čo taká starostlivosť o včely obnáša, prezradí svoj tajný recept na medovinu a neostanú obostreté záhadou ani všetky tie pračudesné pomôcky, ktoré včelári používajú pri práci.
Obrázkové dielničky k výstave, ktoré si môžete tvoriť podľa fotonávodu aj doma, nájdete v Menu / Knižnica Online / Zaži si svoju knižnicu /Obrázkové dielničky.

Usporiadateľ: Mestská knižnica mesta Piešťany

Finančná podpora podujatia: Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu Zaži knihu.
Newsletter
Detská knižnica