Pavel Matuška. Výstava karikatúr legendy česko-slovenskej karikatúry
/ výstava

23. 11. 2023 - 05. 02. 2024 Piešťanské informačné centrum - Pribinova 2

Piešťanské informačné centrum sa stane dejiskom profilovej výstavy renomovaného českého karikaturistu Pavla Matušku. Prierezovú výstavu legendy kresleného humoru oficiálne otvorí slávnostná vernisáž, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 23. novembra o 17.30 h.

Výstava karikatúr uvádza dielo Pavla Matušku, poukazujúce na rôzne spoločenské témy a výrazné ľudské vlastnosti a črty. Humorným spôsobom upriamuje zrak diváka na aktuálne problémy a situácie vo svete.

Výstava Pavla Matušku nadväzuje na doterajšie úspešné výstavy karikaturistov, ktoré Piešťanské informačné centrum uviedlo v ostatných mesiacoch. Po tvorbe domáceho umelca, Piešťanca Bohuslava „Boba“ Perneckého a ukrajinského karikaturistu Vladimira Kazanevského si tak budú môcť návštevníci prezrieť i dielo českého majstra kresleného humoru. Výstava sa koná v čase, keď si pripomíname česko-slovenskú vzájomnosť a nadväzujeme tým na kultúrne väzby bratských národov.

Prijmite srdečné pozvanie na slávnostnú vernisáž, ktorá sa bude konať vo štvrtok 23. novembra o 17.30 h v priestoroch Piešťanského informačného centra na Pribinovej ulici 2 v Piešťanoch. Svojou prítomnosťou by nás mal poctiť aj autor.

Výstava je realizovaná v spolupráci s prešovskou galériou Kýchanie mozgu.

Usporiadateľ: Piešťanské informačné centrum - Pribinova 2, Mestská knižnica mesta Piešťany

Newsletter
Detská knižnica