Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny 2018

obrázok
Počas prvého júnového víkendu sa v Piešťanoch už tradične konalo jedno z najvýznamnejších kultúrnych podujatí roka – Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny. V tomto roku Piešťany oficiálne privítali letnú sezónu už po 27. krát.

I keď hlavným dňom víkendového podujatia býva tradične sobota, už v piatok si mohli návštevníci užiť niekoľko podujatí. Keďže 1. júna oslavujú svoj sviatok všetky deti, v Hudobnom pavilóne v mestskom parku bol pre nich od rána pripravený zábavný program.
Galéria Fontána v piatok podvečer otvorila unikátnu výstavu krojovaných bábik z celého Slovenska, ktorá sa už v minulých rokoch stretla s obrovským úspechom. Večer o 19.00 h zazneli slávnostné otváracie fanfáry 63. music festivalu Piešťany a otvárací galavečer festivalu v Dome umenia spríjemnil Štátny komorný orchester Žilina a Spevácky súbor Lúčnica. V programe vystúpil aj 11-ročný klavírny virtuóz Ryan Martin Bradshaw z Bratislavy.

V sobotu 2. júna prebiehal hlavný program Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny. Sériu podujatí už v ranných hodinách odštartovalo koncertom na Kolonádnom moste Duo ŽŽ z Trenčína. O 10.00 h nasledovalo tradičné Slávnostné požehnanie prameňov v hudobnom pavilóne Harmony na Kúpeľnom ostrove, ktorého sa zúčastnili predstavitelia cirkví so zastúpením v Piešťanoch a hlavní predstavitelia mesta. Nasledoval slávnostný sprievod mestom od Kúpeľného ostrova k Hudobnému pavilónu v mestskom parku, kde bola o 11.00 h letná kúpeľná sezóna 2018 slávnostne otvorená.

Popoludní o 14.00 h sa začal program v Hudobnom pavilóne v mestskom parku, ktorý odštartovala ľudová hudba Fidlikanti. Po ich vystúpení sa so svojim predstavením mala predstaviť Základná umelecká škola Piešťany, avšak popoludňajší program prekazilo počasie a prišla silná búrka. Ten pokračoval až večer koncertom skupiny Cellmates, ženského speváckeho tria Lady Colors, po ktorých na pódium vystúpil Adam Ďurica a jeho kapela. Avšak, po začiatku vystúpenia skupiny Gladiator prišla ďalšia silná búrka a organizátori boli z bezpečnostných dôvodov nútení podujatie ukončiť.

V meste zároveň prebiehalo množstvo sprievodných podujatí, ktoré sa oplatilo navštíviť. Jedným z nich bolo podujatie „O kvapku lepší hoteláci“ na Námestí slobody, ktoré zorganizovali pedagógovia a študenti z Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera. Ďalším sprievodným podujatím boli už tradične preteky dračích lodí. Zároveň na futbalovom štadióne prebiehal futbalový turnaj PFK Junior Cup so zahraničnou účasťou. Do Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny sa zapojilo aj Balneologické múzeum, ktoré pripravilo celodenný program v parku pred budovou svojej hlavnej expozície. Neodmysliteľnou súčasťou sa stala Výstava kaktusov, sukulentov a bonsajov prebiehajúca na Malej scéne Mestského kultúrneho strediska mesta Piešťany.

Taktiež na nedeľu boli pripravené podujatia, ktoré domácim i cezpoľným spríjemnili víkend. V Hudobnom pavilóne v mestskom parku začal program od pätnástej hodiny vystúpením súborov z partnerských miest Piešťan. Po nich už pódium patrilo dvojici Petra Černocká a Jiří Pracný.

Autor: Piešťanské informačné centrum
Dátum: 04. 06. 2018
Newsletter
Detská knižnica