Rozprávky pre bábätká v brušku / Miroslava Atanasová

Dátum oznamu: 28. 09. 2023

Titul:   Rozprávky pre bábätká v brušku
Autor:    Miroslava Atanasová
Vydavateľ:   Ikar, 2022
Knižný typ:    rozprávky

Knižka Miroslavy Atanasovej, ktorú ilustrovala Aneta Františka Holasová, vytvára priestor pre komunikáciu s bábätkom. Citlivo napísané rozprávky pôsobia harmonicky na mamičku aj dieťatko. Nastávajúca maminka rozpráva, čo znamená mať rodinu, dobrých priateľov, aké je dôležité plniť si túžby, ako sa nevie dočkať chvíle, keď jej potomok po prvý raz daruje úsmev. Spolu s relaxačnými cvičeniami Farebný obláčik, Voňavý kvietok a Slnečný lúč v závere knižky posolstvá navodzujú pocit bezpečia a lásky, pripravujú mamičku a dieťa na pôrod a na ďalšie životné etapy. A nielen ich, pretože do čítania sa môžu zapojiť aj partneri či starší súrodenci a takisto sa tešiť z príchodu nového človiečika na svet.

Tvorbu Anety Františky Holasovej si môžete pozrieť aj vo foyeri piešťanskej knižnice, kde sú vystavené ilustrácie z kníh Bylinkář a Motýl, který neuměl létat. Výstava je realizovaná s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín - KULTMINOR.

CHCEM SI POŽIČAŤ